Mundial: Anglia drży przed Suarezem


Zdecydowanie najważniejszych meczem ósmego dnia Mundialu będzie rywalizacji Urugwaju z Anglią. Po pierwszej kolejce obie drużyny są bez punktów i balansują po cienkim lodzie, nie chcąc podzielić losu Hiszpanii.

Kolumbia 2.10, remis 3.40, WKS 3.70 – godz. 18.00
Zaczynamy od grupy C. W pierwszej kolejce zarówno Kolumbia, jak i Wybrzeże Kości Słoniowej, odniosły zwycięstwa. Po dzisiejszych meczach jedna z tych ekip może więc już zameldować się w 1/8 finału. Kolumbijczycy, którzy pomimo nieobecności w Brazylii Falcao, rozbili 3:0 Grecję, wyglądają na faworyta meczu ze „Słoniami”. Iworyjczycy nie bez trudu pokonali Japonię 2:1. Prawdziwym impulsem do lepszej gry reprezentacji okazało się wejście na boisko Didiera Drogby. Kapitalnie przy dwóch bramkach asystował za to prawy obrońca Tuluzy, który przymierzany jest już do Arsenalu – Serge Aurier. Z kilku powodów ten mecz powinien stać na naprawdę dobrym poziomie i podobnie jak wczorajsze spotkanie o 18.00, dostarczyć wielu wrażeń. Stawiamy na over 2,5 gola – 2.08.

Urugwaj 3.80, remis 3.50, Anglia 2.05 – godz. 21.00
Grupa D, zwana „grupą śmierci” już podczas pierwszej kolejki nie zawiodła niczyich oczekiwań. Mecz Anglików z Włochami był dobrym widowiskiem, z happy-endem dla Italii. Wcześniej doszło jednak do supersensacji, jaką była porażka Urugwaju z Kostaryką! Ekipa z Ameryki Południowej prowadziła wprawdzie 1:0 po trafieniu Edinsona Cavaniego z rzutu karnego, ale później na boisku rządzili już skazywani przez niemal wszystkich na pożarcie Kostarykanie. Sytuacja jest taka, że Urugwaj i Anglia są „na musiku” i nie mogą sobie już pozwolić na kolejną wpadkę. Teoretycznie fatalnie grający zespół Oscara Tabareza nie powinien być dla „Lwów Albionu” wielkim wyzwaniem. To jednak tylko pozory. Urugwajczycy mają w składzie bardzo dobrych zawodników, a do gry w dzisiejszym spotkaniu ma powrócić najgroźniejszy z nich – Luis Suarez, którego akurat Brytyjczycy znają na wylot. Król strzelców minionego sezonu Premier League to postać kontrowersyjna, mająca na swoim koncie kilka wybryków, ale to przede wszystkim zawodnik wybitny, który może z każdą defensywą świata zabawić się w kotka i myszkę. Anglicy zgodnie podkreślają, że występ Suareza nie jest dla nich dobrą informacją. Pytanie tylko czy rzeczywiście snajper Liverpoolu jest już w pełni sił. Kilka dni temu, nawet przy bardzo niekorzystnym dla Urugwaju wyniku meczu z Kostaryką, nie wszedł na plac gry ani na chwilę. Jeśli dziś Suarez zdobędzie bramkę – trafimy kurs 2.70.

 

Japonia 2.15, remis 3.40, Grecja 3.45 – godz. 0.00
O północy wracamy do grupy C, gdzie zagrają przegrani z pierwszej serii gier. Lepiej zaprezentowali się wówczas Japończycy, którzy długo prowadzili 1:0 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Grecja dostała lanie 0:3 od Kolumbijczyków. Zwycięstwo w tym meczu to przedłużenie nadziei na fazę pucharową, a porażka to jej pogrzebanie. Będzie to też pojedynek drużyny z kraju kwitnącej wiśni, która lubi piłkę ofensywną, z Grekami, którzy lubują się w murowaniu dostępu do własnej bramki. Mało satysfakcjonujący obie strony podział punktów to kurs 3.40.