Mundial: Belgia pokona Rosję?


Ostatni dzień 2. kolejki Mistrzostw Świata powinien przynieść sporo emocji. W grupach G i H walka nabiera rozpędu.

Belgia 2.08, remis 3.35, Rosja 3.85 – godz. 18.00
Zaczynamy od grupy H, w której wyraźnym faworytem są Belgowie. W pierwszym meczu podopieczni Marka Wilmotsa z trudem pokonali Algierię 2:1. Teraz przed nimi, jak się wydaje, trudniejsze zadanie. Rosjanie chcą w Brazylii wyjść z grupy i zaprezentować się z jak najlepszej strony. W pierwszym spotkaniu „Sborna” raptem zremisowała z Koreą, co nie zostało odebrane jako sukces. Mecz z faworytami grupy może napędzić Rosjan do lepszej i skuteczniejszej gry. W ekipie Belgii w pierwszym meczu kluczową postacią okazał się zmiennik – wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik Manchesteru United - Marouane Fellaini. Jego gol i dobra gra odwróciły losy meczu, dzięki czemu „Czerwone Diabły” Wilmotsa wciąż zaliczane są do grona drużyn, które mogą na Mundialu odebrać istotną rolę. Kolejny gol Fellainiego wyceniany jest na 4.80.

Korea Południowa 2.45, remis 3.30, Algieria 3.05 – godz. 21.00
W kontekście wyjścia z grupy H może to być najważniejszy mecz. Po pierwszej kolejce Koreańczycy mają w dorobku punkt, a Algieria dobre wspomnienia dzielnej postawy z Belgią. To wszystko to jednak zbyt mało by osiągnąć czołową „szesnastkę” mistrzostw. Azjatycko-afrykański pojedynek nie musi okazać się nudny, choć potyczka Iranu z Nigerią nie napawa optymizmem. Ewentualny under 2,5 gola to kurs 1.65.

USA 4.80, remis 3.80, Portugalia 1.77 – godz. 0.00
W „niemieckiej” grupie po wczorajszym remisie faworytów zrobiło się jeszcze ciekawiej. Do tej pory wszyscy kandydata nr 1 do zajęcia 2. miejsca upatrywali w drużynie Portugalii. Mecz z Niemcami kazał nieco zweryfikować ten pogląd. Portugalczycy nie tylko przegrali 0:4, ale stracili także z powodu kontuzji Hugo Almeidę i Fabio Coentrao, a także z powodu czerwonej kartki Pepe. Jakby tego były mało niepewny gry jest najważniejszy piłkarz zespołu – Cristiano Ronaldo, który od dłuższego czasu boryka się z kontuzjami kolana. Niektórzy wręcz przepowiadają, że jeśli popularny CR7 zdecyduje się na występ z Amerykanami, może przypłacić to niezwykle groźną, długotrwałą kontuzją. Jak jest w rzeczywistości ze zdrowiem Ronaldo? To zdaje się jednak z najmocniej strzeżonych tajemnic. Portugalia może mieć spory kłopot z ograniem USA, które w 1. kolejce wygrało 2:1 z Ghaną. Na „Jankesów” mało kto stawia, ale nigdzie nie jest powiedziane, że nie sprawią oni niespodzianki, eliminując z grupy faworyta, z najlepszym piłkarzem globu w składzie. Być może to właśnie o północy zaczną się dziać najciekawsze rzeczy dzisiejszego dnia mistrzostw. Kurs na remis lub zwycięstwo „Hamburgejros” to 2.12.

Obstawiaj na Unibet.pl.