Mundial: Ronaldo opuszcza Brazylię?


To już ostatni dzień zmagań grupowych na Mundialu. Czy mistrzostwa opuści jeden z najlepszych piłkarzy - Cristiano Ronaldo? Kto wyjdzie z grup G i H? Dowiemy się dzień, koło 20.00 i koło północy. Jutro dzień przerwy. 

Portugalia 2.20, remis 3.90, Ghana 3.05 – godz. 18.00
Wielce prawdopodobne, że to ostatni mecz Portugalii na brazylijskim Mundialu. Po klęsce z Niemcami i cudem uratowanym remisie z USA, sytuacja ekipy z Półwyspu Iberyjskiego jest bardzo trudna. Portugalia musi pewnie i wysoko pokonać Ghanę, licząc że Niemcy to samo zrobią z Amerykanami. Sytuacja złożona i sprowadzająca marzenia Portugalczyków do rangi iluzorycznych. Cristiano Ronaldo i spółka nie pokazują w Brazylii nic ciekawego. Mówi się nawet wprost, że gwiazdor Realu Madryt nie ma godnych partnerów do gry. Z kolei Ghana po porażce z USA, niespodziewanie „postawiła się” Niemcom i urwała im punkty. Remis 2:2 daje drużynie z Afryki nadzieję na wyjście z grupy, ale jest ona niewiele większa niż Portugalczyków i oczywiście zakłada zwycięstwo w ostatnim meczu. Remis lub wygrana zespołu Ghany to kurs 1.71.

USA 11.00, remis 3.00, Niemcy 1.62 – godz. 18.00
Remis promuje do następnej rundy oba zespoły – Niemców z miejsca pierwszego, a Amerykanów z drugiego. Rozpoczęły się więc dywagacje czy dojdzie do z góry ukartowanego podziału punktów. To jednak w zasadzie dość mało prawdopodobne, bowiem Niemcy są raczej spokojni o swoją pozycję i nie powinni bać się meczu z USA. Wprawdzie Amerykanie w dwóch dotychczasowych meczach zaprezentowali się nadspodziewanie dobrze, gromadząc 4 punkty (było bardzo blisko sześciu), ale wciąż murowanym faworytem bezpośredniego starcia są Niemcy. Głównym smaczkiem meczu będzie oczywiście fakt, że trenerem „Jankesów” jest Niemiec – Jurgen Klinsmann. W meczu z Ghaną swojego gola nr 15 w finałach piłkarskich Mistrzostw Świata zdobył Miroslaw Klose. Jeśli trafi również w ostatnim grupowym meczu – zostanie samodzielnie najlepszym strzelcem w historii Mundiali, dystansując samego Ronaldo – tego brazylijskiego. Kurs na bramkę „Miro” wynosi 2.50.

Korea Południowa 5.00, remis 3.70, Belgia 1.75 – godz. 22.00
W grupie H trwa zażarta walka o awans do 1/8 finału. Ten zapewnili sobie już Belgowie, ale wszystkie pozostałe drużyny mogą jeszcze rzutem na taśmę dołączyć do grona szesnastu najlepszych ekip Mundialu. Najmniejsze szanse mają jednak Koreańczycy, którzy mają w dorobku tylko punkt, a ponadto na „deser” w grupie została im ciężkostrawna Belgia, która może nie zachwyca, ale skrupulatnie wykorzystuje swoje atuty i wygrała oba mecze. Belgowie udowadniają jak ważna jest szeroka i silna ławka rezerwowych, a to może być ich atutem aż do samego końca mistrzostw. Korea po obiecującym remisie z Rosją, ostatnio przegrała 2:4 z Algierią i tylko najbardziej optymistycznie nastawieni do życia kibice w Azji, liczą jeszcze na wyjście z grupy. My stawiamy raczej na gola Driesa Mertensa po kursie 3.55.

Algieria 3.60, remis 3.50, Rosja 2.10 – godz. 22.00
Mecz wielka niewiadoma. Rosjanie sprawiają spory zawód i po remisie z Koreą, później przegrali 0:1 z Belgią. „Sborna” nie gra już z polotem i efektownie, tak jak potrafiła to robić w latach minionych. Mimo to podopieczni Fabio Capello wciąż mają szansę na wyjście z grupy – potrzebują do tego zwycięstwa nad Algierią i co najmniej remisu Belgii. To rozstrzygnięcia dość realne, więc nie można jeszcze przekreślać Rosji. W lepszej sytuacji jest jednak Algieria, której do szczęścia najprawdopodobniej wystarczy remis. Po bardzo dobrym, zwycięskim 4:2 meczu z Koreańczykami, ekipa Algierii stała się jednym z „czarnych koni” turnieju, chwalonym wszem i wobec. Jeden mecz, podobnie jak jaskółka, nie czyni jeszcze wiosny. Bezpośrednia konfrontacja z drugim z poważnych kandydatów do 2. miejsca w grupie H zdecyduje. Coś nam mówi, że to będzie naprawdę klawy mecz. Over 3,5 bramki wyceniamy na 3.95.