Niemcy vs Francja – 10 kluczowych statystyk


Z dwóch półfinałowych par tą zdecydowanie ciekawszą wydaje się druga. Niemcy i Francuzi to główni faworyci do zdobycia złotych medali, ale po czwartkowym meczu już tylko jeden z tych zespołów pozostanie w grze. Dla Niemców to kolejny „przedwczesny finał”, dla Francuzów paradoksalnie pierwszy poważny sprawdzian! Jako rozgrzewkę przed tym hitem serwujemy naszą statystyczną „dychę”.

10. W meczach Francji w pierwszych połowach padło 5 goli, a w drugich aż 10. W meczach reprezentacji Niemiec rozkład jest równy – po 4 trafienia w każdej z połów. Gol w obu odsłonach półfinału? Kurs 2.10.

9. Francja mierzyła się z Niemcami na wielkich imprezach cztery razy. Dwa wygrał „Die Manschaft”, raz padł remis, a raz górą byli „Trójkolorowi”. Zwycięstwo Niemców po kursie 2.95.

8. Francuzi nie przegrali meczu u siebie na wielkiej imprezie od 17 spotkań. Ostatni raz ulegli Czechosłowacji na Mistrzostwach Europy w 1960 roku! Francja lub remis? U nas kurs 1.44.

7. Niemcy wygrali sześć ostatnich konkursów rzutów karnych na wielkich imprezach. W swojej historii przegrali serię „jedenastek” tylko raz – na Mistrzostwach Europy w 1976 roku. Awans Niemców do finału po karnych? 10.00.

6. Ostatni mecz Francji z Niemcami to sparing z listopada 2015, który został zapamiętany z powodu ataków terrorystycznych w Paryżu. Na boisku lepsi okazali się Francuzi, którzy zwyciężyli 2:0. Powtórka takiego rezultatu to w naszej ofercie kurs 12.00.

5. Ostatnia porażka Niemców na wielkiej imprezie miała miejsce ponad cztery lata temu! 28 czerwca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie oprawcą reprezentacji Joachima Löwa okazał się Mario Balotelli. Włoch zdobył dwa gole i Italia pokonała Niemców w półfinale Euro 2012. Zwycięstwo lub remis aktualnych mistrzów świata to kurs 1.49.

4. Antoine Griezmann z czterema bramkami na koncie jest jak na razie liderem klasyfikacji strzelców Euro 2016. Kolejne trafienie Francuza? 3.50.

3. Niemcy stracili na Euro 2016 tylko jednego gola – po strzale z rzutu karnego! Czyste konto Manuela Neuera oznaczone jest kursem 2.75.

2. Francja zmierzyła się z Niemcami w ćwierćfinale ostatniego Mundialu. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 1:0 po bramce Matsa Hummelsa. Powtórka takiego rezultatu wyceniona jest przez nas na 7.50.

1. Wspomniany Hummels będzie wielkim nieobecnym czwartkowego pojedynku. Niemiecki obrońca pauzuje za żółte kartki. Francuzi nie mają żadnych ubytków w składzie. Po karencji za kartki wracają N’Golo Kante i Adil Rami. Awans gospodarzy turnieju do meczu finałowego to kurs 1.87.