Ostatnie manewry przed Mistrzostwami Świata


Wiele narodowych reprezentacji rozgrywa w ostatnich dniach mecze towarzyskie. Polacy pokonali wczoraj 2:1 Litwę – warto jednak pamiętać, że żadnej z tych drużyn nie zobaczymy na brazylijskim Mundialu. Dziś uwagę przykuwają przede wszystkim mecze uczestników MŚ.

Argentyna 1.22, remis 6.20, Słowenia 14.00 – godz. 20.45
Argentyna należy do ścisłego grona faworytów Mundialu. Dzisiejszy mecz ze Słowenią będzie próbą generalną możliwości „Albicelestes” przed imprezą w kraju kawy. Słowenia to solidny europejski zespół, bez większych gwiazd i na pewno nie powinna stanowić dla argentyńskiej drużyny gwiazd zbyt trudnej przeszkody. Leo Messi, Sergio Aguero, Angel di Maria i spółka już szykują swoją formę strzelecką i niewątpliwie dzisiejszy mecz będzie dla nich bardzo ważny. Pierwszy turniejowy mecz Argentyna rozegra dokładnie za 8 dni, a jej rywalem będzie Bośnia i Hercegowina.

Mecz Argentyna – Słowenia można obejrzeć na Unibet TV!

Belgia 1.25, remis 5.75, Tunezja 12.00 – godz. 20.45
Podobnie jak Argentyna, Belgia jest faworytem dzisiejszego sparingu, a także jednym z kandydatów do odegrania czołowej roli w Brazylii. Drużyna oparta na bardzo silnej reprezentacji angielskiej Premier League, jak burza przeszła przez eliminacje i już czeka na decydującą weryfikację możliwości. Mecz z Tunezją stanowi istotny element przygotowań „Czerwonych Diabłów” do Mistrzostw Świata, gdzie w pierwszym meczu za 10 dni Belgowie podejmą Algierię – nie dziwi zatem wybór ostatniego rywala do test-meczu. Romelu Lukaku z golem w dzisiejszym meczu? 1.84.

Hiszpania 1.05, remis 12.50, Salwador 30.00 – godz. 22.00
Ogromną niespodzianką byłby dziś każdy inny wynik niż pewna wygrana Hiszpanów w meczu z Salwadorem. Ekipa z Ameryki Środkowej to dla „La Furia Roja” spokojny przystanek przed meczami o punkty, a ten pierwszy już za 6 dni – z Holandią! Aktualni mistrzowie świata dziś zapewne zechcą zrobić sobie festiwal strzelecki, podobnie jak chociażby wczoraj Niemcy (rozbili Armenię 6:1). Taki wynik nastroi drużynę pozytywnie i tchnie optymizm w zawodników, którzy są zmęczeni po ciężkim sezonie w klubach. Wygrana Hiszpanów co najmniej trzema bramkami to kurs 1.63.

Mecz Hiszpania – Salwador śledzić będzie można na Unibet TV!

Anglia 1.44, remis 4.20, Honduras 7.50 – godz. 22.45
Z kolei Anglicy przetestują formę sąsiadów i odwiecznych wrogów Salwadoru – reprezentację Hondurasu. Kto nie zna losów rywalizacji między tymi państwami, powinien przeczytać koniecznie o tzw. „Wojnie Futbolowej”. Wracając do wydarzeń bieżących, warto pamiętać, że Honduras także jest uczestnikiem Mistrzostw Świata i w takim samym stopniu jak Anglia, będzie chciał jak najlepiej przygotować się do nadchodzących meczów w Brazylii. Anglia zagra tam w grupie śmierci z Włochami, Urugwajem i Kostaryką, a rywalami Hondurasu będą Francja, Szwajcaria i Ekwador. Bramkę Wayne’a Rooney’a wyceniamy dziś na 2.23.