PNA: Półfinały!


Tegoroczne rozgrywki Pucharu Narodów Afryki przyniosły sporo sensacji. Do półfinałów nie awansowały zespoły Wybrzeża Kości Słoniowej oraz gospodarz, Republika Południowej Afryki. Mamy za to dwie bardzo ciekawe pary. Nigeria zmierzy się z Mali, natomiast Ghana podejmie Burkina Faso. Niby faworyci powinni dzisiaj przejść dalej, ale jednak te zawody są bardzo nieprzewidywalne i możemy się spodziewać każdego wyniku.

Pierwsza parjest faworyzowana przez Nigerię. Oba zespoły nie grają jednak jakichś wyjątkowych zawodów. Mali awansowało rzutem na taśmę, a Nigeria też łatwo nie miała. Dopiero w ćwierćfinale można stwierdzić, że zespoły pokazały pazur. Super Orły szczególnie pokazały, że nie można ich lekceważyć i po dobrym spotkaniu pokonali WKS. Zespół ten ma bardzo dobrą kadrę. Obi MikelMoses czy Emenike, który idzie na króla strzelców to naprawdę wartościowi kopacze. Mimo, że Mali również ma u siebie dobrych piłkarzy to jednak odstają umiejętnościami od Super Orłów. Naszym zdaniem w tej batalii jest zatem jeden faworyt - Nigeria.

W drugim półfinale mamy do czynienia chyba z największym faworytem turnieju - Ghaną. Zespół ten radzi sobie świetnie, nie stracili gola w trzech spotkaniach z rzędu i widać, że są bardzo pewni siebie. Kadra jest naprawdę solidna z Gyanem czy Atsu na czele. W ostatnim spotkaniu świetnie zaprezentował się strzelec dwóch bramek, Mubarak. Zatem reprezentacja Burkina Faso nie będzie miała łatwego orzecha do zgryzienia.

Najbardziej "polski" zespół w PNA ma jednak również dobrych kopaczy. Jest doświadczony Pitroipa oraz Traore czy Nakoulma, którzy świetnie grali w polskiej ekstraklasie. Naszym zdaniem Burkina Faso może tutaj namieszać i nie można lekceważyć tej reprezentacji.

Wybraliśmy zatem dwa typy na oba półfinały. Pierwszym z nich jest mimo wszystko zwycięstwo Nigerii i pewny awans w regulaminowym czasie gry. Drugim natomiast typem jest dodatni handicap w stronę Burkina Faso. Może bowiem dojść do sporej niespodzianki w drugim półfinale. 

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Nigeria wygra, 2.10 Unibet | Burkina Faso (EH +1), 1.72 Unibet