Polska vs Armenia - 10 kluczowych statystyk


Mecz z Armenią to spotkanie z cyklu tych, przed którymi niektórzy w ciemno dopisują Polakom trzy punkty. Patrząc na potencjał obu reprezentacji - słusznie. Co jednak mówią o tej rywalizacji liczby? Oto nasze 10 statystyk.

10. W dwóch pierwszych meczach eliminacji do rosyjskiego Mundialu Polacy za każdym razem strzelali minimum dwa gole. Over 1,5 bramki dziś wydaje się dość pewny. Kurs 1.25.

9. W trzech domowych meczach przeciwko Armenii (dwóch o punkty i jednym towarzyskim) Polska nie straciła ani jednego gola, za każdym razem wygrywając. Kurs na zwycięstwo Polski do zera wynosi 1.66.

8. Ostatnia porażka Polski w oficjalnym meczu to towarzyskie spotkanie z Holandią przed Euro 2016. Aktualnie podopieczni Adama Nawałki notują serię ośmiu meczów bez przegranej. Dziś także są murowanym faworytem. Prowadzenie już do przerwy wyceniamy na 1.52.

7. Najwyższe zwycięstwo Polski z Armenią to mecz eliminacji MŚ 2002 w Warszawie i triumf ekipy Jerzego Engela w stosunku 4:0. Powtórka z rozrywki dziś wieczorem? Kurs 9.50.

6. Aż trzy z pięciu meczów Polski z Armenią kończyły się rezultatem 1:0 dla jednej ze stron. Jeśli dziś Polska wygra właśnie 1:0, zgarniamy kurs 7.50.

5. Eliminacje Euro 2016 Armenia zakończyła z bilansem 0-2-6. W aktualnych kwalifikacjach do MŚ 2018, Ormianie także nie mają się czym pochwalić – przegrali obydwa mecze. Wygrana naszej drużyny różnicą przynajmniej dwóch bramek wyceniana jest na 1.44.

4. Ostatni mecz Polski z Armenią, rozgrywany w 2007 roku w Erywaniu zakończył się zwycięstwem naszych rywali 1:0. Jeśli dziś Ormianom uda się powtórzyć taki sensacyjny wynik, trafimy kurs 35.00.

3. Dwóch zawodników obecnej kadry Polski pamięta tamten przegrany 0:1 mecz w stolicy Armenii. Jeden to Artur Boruc, a drugi to Kuba Błaszczykowski. Czy nasz skrzydłowy wpisze się dziś na listę strzelców? Kurs na gola Kuby wynosi 2.80.

2. Od ośmiu meczów eliminacyjnych przed własną publicznością Polska jest niepokonana. Cztery ostatnie to zwycięstwa. Piąte z rzędu? Kurs 1.17.

1. Robert Lewandowski z czterema bramkami na koncie po dwóch kolejkach eliminacji MŚ 2018 był współliderem klasyfikacji strzelców, do spółki z Cristiano Ronaldo i Thomasem Müllerem. Wczoraj CR7 strzelił Wyspom Owczym jednego gola. Czy „Lewy” odpowie co najmniej dubletem? Kurs 3.20.