Polska vs Dania – 10 kluczowych statystyk


W sobotni wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie podopieczni Adama Nawałki stoczą drugi mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Biało-czerwoni zagrają z Danią. Przed nami 10 kluczowych statystyk, dzięki którym łatwiej „ugryziemy” to spotkanie.

10. Ostatni mecz Polski z Danią to towarzyskie spotkanie z sierpnia 2013 roku (Gdańsk), wygrane przez Polaków 3:2. Powtórka takiego dokładnego wyniku w sobotni wieczór? 33.00.

9. Jedną z bramek dla Polaków strzelił wtedy Piotr Zieliński. Czy zawodnik Napoli wpisze się na listę strzelców także i teraz? Wyceniamy to na 5.50.

8. Najskuteczniejszym polskim napastnikiem w tym sezonie jest Kamil Wilczek, który zdobył już 11 bramek, dwie więcej niż Lewandowski. Wilczek, który czeka na swój debiut z orzełkiem na piersi, na co dzień reprezentuje barwy duńskiego Broendby. Czy da się we znaki duńskim obrońcom także w meczu kadry? Gol Wilczka wyceniamy na 3.85.

7. Stadion Narodowy jest ostatnio bardzo szczęśliwym dla Polaków obiektem. Pięć ostatnich spotkań w Warszawie to pięć zwycięstw Polski – trzy w meczach eliminacji Euro 2016 i dwa w towarzyskich potyczkach z Czechami i Islandią. We wszystkich tych meczach nasi zawodnicy zdobyli bagatela 21 goli! Over 2,5 bramki Polaków w meczu z Danią? Wypłacamy kurs 5.00.

6. Robert Lewandowski w 7 meczach reprezentacji w 2015 roku strzelił 11 goli. Tymczasem w 9 spotkaniach w tym roku trafił do bramki rywali raptem 2 razy. „Lewy” bez gola w sobotni wieczór? Kurs 1.45.

5. Biało-czerwoni są niepokonani w siedmiu ostatnich meczach o punkty przed własną publicznością. Ostatnia porażka to mecz z Ukrainą w marcu 2013 roku. Kurs na zwycięstwo lub remis ekipy Nawałki wynosi 1.26.

4. Duńczycy notują serię trzech zwycięstw z rzędu, wszystkie bez straty gola. Seria czterech zer z tyłu zdarzyła się ostatnio Skandynawom w roku 1995! Jeśli w sobotę nasi nie strzelą ani jednego gola, możemy trafić kurs 3.65.

3. Historycznie przewagą mają Duńczycy. Wygrali 14 z 25 meczów przeciwko Polsce. Polacy wygrali tylko 8 razy. Kurs na wygraną Danii wynosi 4.00.

Zyskaj część z 10 tys. PLN - promocja

2. Trzy ostatnie mecze naszej reprezentacji to trzy remisy – ze Szwajcarią i Porugalią na Euro 2016 oraz z Kazachstanem w eliminacjach MŚ. Czy i na Stadionie Narodowym dojdzie do podziału punktów? Za takie rozstrzygnięcie oferujemy kurs 3.40.

1. Z kolei trzy ostatnie wyjazdowe mecze Danii to za każdym razem mecze wygrywane przez gospodarzy. Dania może zaliczyć wstydliwą passę czterech kolejnych porażek w delegacjach. Ostatnio tak mizerną serię Duńczycy notowali w latach 1984-1985. Polska bez remisu? Kurs 1.44.