Polska vs Irlandia Płn. – 10 kluczowych statystyk


Wielki mecz już dziś! Rozpoczynamy Euro 2016 z jak zwykle rozbudzonymi nadziejami. Czy są ku temu podstawy? Wydaje się, że większe niż dotychczas, gdy nasze starty w wielkich imprezach kończyły się równie wielkimi klęskami. W dodatku terminarz na początek daje nam teoretycznie najłatwiejszego rywala. My na tapet bierzemy statystyki, które pomogą Wam w „ugryzieniu” meczu Polska – Irlandia Północna.

1. Irlandia Północna debiutuje na Mistrzostwach Europy, a dla Polski jest to już trzeci start w tej imprezie. Co ciekawe – trzeci z rzędu. Zwycięstwo biało-czerwonych wycenione jest na 1.72.

2. Poza Irlandią Północną tym turniejem z Mistrzostwami Europy witają się także Albańczycy, Islandczycy, Słowacy i Walijczycy. Jednak Irlandia Płn. uchodzi za zupełnego „kopciuszka” w tej stawce i tylko Albańczycy mają w naszej ofercie mniejsze szanse na tytuł. Kurs na złoto Irlandii Północnej wynosi 401.00!

3. Polacy zachowali czyste konto w zaledwie dwóch ze swoich ostatnich sześciu meczów. Kurs na bramkę Irlandii Północnej wynosi 1.78.

4. Ostatnie spotkanie Polski z Irlandią Północną miało miejsce we wrześniu 2009 roku w Chorzowie, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w RPA. Padł remis 1:1. Za taki dokładny wynik płacimy kursem 7.00.

5. Irlandia Północna nie przegrała od dwunastu meczów! To najdłuższa seria ze wszystkich uczestników Euro 2016. Składa się na to 6 zwycięstw i 6 remisów. Remis do przerwy w niedzielnym meczu wyceniamy na 2.00.

6. W ostatnich sześciu meczach biało-czerwoni nie strzelili, ale też nie stracili ani jednego gola w pierwszym kwadransie gry. Kurs na to, że pierwsza bramka meczu Polska – Irlandia padnie między 16. a 30. minutą wynosi 3.75.

7. Ostatnie zwycięstwo Polski na wielkiej imprezie miało miejsce blisko 10 lat temu. Na niemieckim Mundialu w 2006 roku pokonaliśmy Kostarykę 2:1 po dublecie stopera – Bartosza Bosackiego. Czy w jego ślady pójdzie w niedzielę Kamil Glik? Gol kapitana Torino to w naszej ofercie kurs 7.50.

8. Robert Lewandowski był królem strzelców eliminacji do Euro 2016, zdobywając w nich rekordową liczbę 13 bramek. Bramka „Lewego” w niedzielę oznaczona jest kursem 1.92.

9. Roy Carroll, irlandzki bramkarz, to pierwszy w historii Euro bramkarz powołany z klubu reprezentującego czwarty poziom rozgrywkowy – mowa o Notts County. Jeśli Carroll w niedzielę skapituluję przynajmniej 3 razy, możemy zgarnąć kurs 4.10.

10. Polska do tej pory nie wygrała meczu na Mistrzostwach Europy! W sześciu próbach udało się jedynie trzykrotnie zremisować. Podwójna szansa na podopiecznych Michaela O’Neilla? 2.23.