Polska vs Niemcy – 10 kluczowych statystyk


Balon nadziei kibiców naszej kadry znów został rozdmuchany. Wszyscy liczą na niespodziankę na Stadionie Narodowym. Czy mamy poważne przesłanki by wierzyć w sukces? Spójrzmy na sprawę z czysto statystycznego punktu widzenia.

10. Niemcy nie przegrali meczu eliminacyjnego od 2007 roku (sic), kiedy to ulegli Czechom. Podwójna szansa na gości to kurs 1.09.

9. W 2005 roku Polska zajmowała 17. miejsce w rankingu FIFA, a Niemcy byli tylko dwa „oczka” wyżej. Dziś nasi zachodni sąsiedzi są liderem, a Polska zajmuje dalekie 70. miejsce. Wygrana podopiecznych Joachima Loewa różnicą co najmniej dwóch goli oznaczona jest kursem 2.32.

8. We wrześniu 2011 w towarzyskim meczu w Gdańsku Polacy zremisowali 2:2 z Niemcami, gola tracąc w ostatnich sekundach meczu. Powtórka takiego wyniku wyceniana jest na 14.00.

7. Po pierwszej serii spotkań to Polacy są liderem grupy. Nasi zawodnicy 7:0 rozgromili Gibraltar. Niemcy z trudem 2:1 ograli Szkocję. W obu meczach zaliczone zostały więc overy 2,5 w bramkach – w sobotę kurs na takie zdarzenie wynosi 1.67.

6. Ostatni towarzyski mecz obu reprezentacji zakończył się rezultatem 0:0. Polacy grali w rezerwowym składzie, a Niemcy... w jeszcze bardziej rezerwowym. W przypadku bezbramkowego remisu w sobotę, możemy pomnożyć swój wkład o 14.00.

 

5. W zespole niemieckim głównym problemem są kontuzje. Wykluczyły one z gry wielu istotnych zawodników – m.in. Bastiana Schweinsteingera, Samiego Khedirę, Marco Reusa czy Mesuta Oezila. Wydaje się, że wobec kadrowych kłopotów miejsce w linii ataku zajmie Mario Goetze – autor jedynego gola w ostatnim finale Mistrzostw Świata. Kurs na jego bramkę wynosi 2.55.

4. Na Euro 2008 oba zespoły zmierzyły się w grupie – górą byli nasi zachodni sąsiedzi, wygrywając 2:0. Jeśli taki wynik powtórzy się w sobotnim spotkaniu, trafimy kurs 8.00.

3. Mistrzowie Świata prawdziwy pokaz swojej siły dali na Mundialu w półfinałowym meczu z gospodarzami, gromiąc Brazylijczyków 7:1. Teraz znów ekipa ekipa Loewa będzie chciała popsuć humory miejscowym kibicom. Powtórka wyniku 7:1 dla Niemców wyceniana jest na 201.0.

2. Dwukrotnie podczas Mistrzostw Świata Polacy byli o włos od zatrzymania „Deutsche Fussball Team”. Pierwszy wypadek to słynny „mecz na wodzie” w 1974 roku. 32 lata później na niemieckim Mundialu gospodarze zdobyli bramkę dopiero w doliczonym czasie gry, pokonując fenomenalnie spisujące się Artura Boruca. Kolejna wygrana Niemców 1:0 to w naszej ofercie kurs 7.50.

1. Jeszcze nigdy w historii Polska reprezentacja w piłce nożnej nie pokonała reprezentacji Niemiec. Zawsze musi być jednak ten pierwszy raz – jeśli wygramy to możemy rozmnożyć swój wkład siedmiokrotnie – 7.00 na zwycięstwo Polski!