Polska vs Niemcy – 10 kluczowych statystyk


Biało-czerwoni w drugim meczu francuskiego Euro stają naprzeciw aktualnym mistrzom świata. To jednak nie skazuje ekipy Adama Nawałki na porażkę. Dobra gra Polaków w pierwszy meczu dała spore pokłady optymizmu. Czy statystyki podtrzymają ducha w narodzie?

10. Ostatni polsko-niemiecki pojedynek to mecz z eliminacji Euro 2016 w ubiegłym roku. We Frankfurcie gospodarze zwyciężyli 3:1. Gdyby takim rezultatem zakończyła się dzisiejsza konfrontacja, trafiamy kurs 12.00.

9. Jedynego gola dla Polski w tamtym meczu zdobył Robert Lewandowski, pokonując w ten sposób swojego klubowego kolegę, Manuela Neuera. Snajper Bayernu ma za sobą obfity w gole sezon w Bundeslidze – 30 trafień dało mu tytuł króla strzelców. Jeśli „Lewy” trafi także dziś, płacimy 2.90.

8. Niemcy czterokrotnie w historii swoich startów na Mistrzostwach Europy wygrywali dwa pierwsze mecze – w latach 1972, 1980, 1996 i 2012. Czy zrobią to po raz piąty? Kurs na ich zwycięstwo to 1.60.

7. W dziesięciu ostatnich meczach Niemców na Euro w pierwszych połowach padło 14 goli, a w drugich 16. Jeśli chodzi o Polaków to w siedmiu występach bilans pierwszych odsłon do 4 bramki, a drugich – 7. Warto obstawić gola w obu połowach meczu – kurs 1.62.

6. W dwudziestu meczach przeciwko Niemcom, Polsce udało się nie przegrać 7 razy (6 remisów i zwycięstwo). Podwójna szansa na Polskę wyceniona jest na 2.48.

5. W eliminacjach Arkadiusz Milik strzelił gola Niemcom. Swój kunszt strzelecki pokazał także w meczu z Irlandią Północną w niedzielę, gdzie zdobył gola na wagę zwycięstwa Polaków. Trafienie Milika oznaczone jest kursem 4.20.

4. Na Mistrzostwach Europy Polska zmierzyła się z Niemcami raz – w 2008 roku. Po dwóch bramkach Łukasza Podolskiego górą byli nasi zachodni sąsiedzi. Czy „Poldi” trafi do siatki także dziś? Kurs na takie zdarzenie wynosi 3.95.

3. W pierwszej serii spotkań mistrzostw obie drużyny zachowały czyste konto po stronie strat. Gdyby taka sytuacja się powtórzyła i dziś padłby remis 0:0, zgarniamy kurs 11.00.

2. Jakub Błaszczykowski brał udział w trzech ostatnich bramkowych akcjach Polaków na Euro – dwóch jeszcze przed czterema laty i ostatnio, w niedzielę, przeciwko Irlandii Północnej, gdzie zaliczył asystę. W 2012 po asyście w meczu otwarcia, w drugim spotkaniu dorzucił gola. Kurs na bramkę Kuby z Niemcami wynosi 6.40.

1. W całej historii pojedynków z Niemcami, wygraliśmy tylko raz. Dobrze pamiętamy jednak ten mecz, bo miał on miejsce nie tak dawno – w eliminacjach do francuskiego Euro. W Warszawie biało-czerwoni wygrali 2:0. Kurs na powtórkę takiego wyniku w czwartek to aż 28.00!