Polska vs Portugalia – 10 kluczowych statystyk

Jesteśmy krok od medalu Mistrzostw Europy. Dzieli nas od niego 90, może 120, a może jeszcze kilka więcej minut rywalizacji. Mecz Polska – Portugalia będzie wydarzeniem nr 1 w czwartkowy wieczór – co do tego nie ma wątpliwości. Na papierze ciut większe szanse daje się Portugalczykom, ale biało-czerwoni na tym turnieju pokazali już, że stać ich na wiele. Czy statystyki to potwierdzają?

10. Portugalia nie przegrała żadnego z ośmiu ostatnich meczów Mistrzostw Europy. W przypadku zwycięstwa lub remisu drużyny Andre Santosa, zgarniamy kurs 1.28.

9. Ostatni mecz obu tych drużyn miał miejsce w 2012 roku. Na otwarcie Stadionu Narodowego padł remis 0:0. Powtórka bezbramkowego wyniku po 90 minutach wyceniana jest na 5.75.

8. Z kolei ostatni mecz obu ekip w ramach wielkiej imprezy odbył się w 2002 roku w Korei. Na tamtym Mundialu Polska uległa Portugalii 0:4, a hat-trickiem popisał się Pedro Pauleta. 4:0 dla Portugalczyków wycenione jest na 41.00.

Jeśli Polska awansuje - rozdamy 10 000 PLN!

7. Portugalia nie wygrała w 90 minutach ani jednego meczu na trwającym Euro 2016. Polska lub remis – 1.70.

6. Polska jeszcze nigdy na Mistrzostwach Europy nie zdobyła więcej niż jednego gola w meczu, a okazji ku temu miała 10. Under 1,5 bramki podopiecznych Adama Nawałki to kurs 1.18.

5. Tylko jeden rywal w historii Mistrzostw Europy strzelił Polsce więcej niż jednego gola – byli to Niemcy w meczu Euro 2008 (wygrali 2:0). Under 1,5 bramki Portugalczyków po kursie 1.39.

4. Cristiano Ronaldo brakuje już tylko jednej bramki do wyrównania osiągnięcia Michaela Platiniego, autora 9 bramek na Mistrzostwach Europy. Dublet pozwoliłby CR7 na objęcie prowadzenia na liście strzelców wszech czasów Euro. Za dwa gole asa Realu płacimy kursem 9.00.

3. Portugalia zremisowała w regulaminowym czasie gry pięć ostatnich spotkań na Mistrzostwach Europy – półfinałowy mecz w 2012 roku (przegrany po rzutach karnych) oraz cztery spotkania we Francji. Polacy także zanotowali już dwa remisy. Remis wydaje się więc dość prawdopodobny, a kurs 3.05 bardzo atrakcyjny.

Wygraj czapkę i bluzę Unibetu

2. 30 lat temu na Mistrzostwach Świata w Meksyku Polska pokonała Portugalię 1:0 po bramce Włodzimierza Smolarka. Liczymy na powtórkę tego rezultatu, za który płacimy kursem 8.00.

1. Kuba Błaszczykowski miał udział przy pięciu z sześciu polskich goli na Mistrzostwach Europy, w tym pięciu ostatnich – dwa razy asystował, a trzy razy wpisywał się na listę strzelców. Jeśli to właśnie Kuba zdobędzie gola w meczu z Portugalią, trafimy kurs 6.50.