Polska vs Rumunia - 10 kluczowych statystyk

Polacy są blisko kwalifikacji na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. W sobotę mogą zrobić kolejny poważny krok w tym kierunku. Trzeba jednak w Warszawie pokonać Rumunię. Statystyki raczej mogą napawać optymizmem. Oto 10 kluczowych naszym zdaniem danych liczbowych.

10. Ostatnio reprezentacja Rumunii grała w Polsce w 2009 roku. W towarzyskim meczu na stadionie Legii Warszawa padł wynik 1:0 dla gości. Gdyby taki wynik końcowy powtórzył się w sobotę, zgarniemy kurs 15.00.

9. Ostatni mecz o punkty pomiędzy Polską a Rumunią rozgrywany na naszym terenie to jeszcze bardziej zamierzchłe czasy. We wrześniu 1995 roku w eliminacjach Euro 96 zremisowaliśmy z Rumunami 0:0. Bezbramkowy remis oznaczony jest kursem 7.50.

8. W czterech z pięciu meczów eliminacji MŚ 2018 z udziałem Polski bramki padały w obu połowach. Gol w obu połowach po kursie 1.98.

7. Polska traciła przynajmniej jednego gola w czterech z pięciu meczów eliminacyjnych. Kurs na bramkę Rumunii to 2.06.

6. Robert Lewandowski strzelił jak do tej pory w eliminacjach Mundialu osiem goli w pięciu meczach. Więcej ma tylko Cristiano Ronaldo (9). Czy i tym razem „Lewy” trafi do siatki? Jego gola wyceniamy na 1.74.

5. Ostatni raz na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski nie wygrała swojego meczu w październiku 2014 roku. Zanotowaliśmy wówczas remis 2:2 w eliminacyjnym spotkaniu ze Szkocją. Kurs na zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki to 1.52.

4. Rumunia trzy z pięciu meczów eliminacyjnych kończyła remisami. Czy i w Warszawie podopieczni Christopha Dauma zanotują podział punktów? Kurs 3.90.

3. Jesienią, a konkretnie 11 listopada, w Bukareszcie wygraliśmy 3:0. Powtórka takiego rezultatu wyceniana jest na 10.00.

2. Wynik w tamtym meczu otworzył Kamil Grosicki. Czy i tym razem „Grosik” strzeli jako pierwszy? 8.00.

1. Polacy nie przegrali meczu o punkty od 4 września 2015 roku, kiedy to ulegli we Frankfurcie mistrzom świata, Niemcom. Zakład bez remisu na Polskę po kursie 1.14.