Polska vs Ukraina – 10 kluczowych statystyk


W ostatnim grupowym meczu reprezentacja Polski zmierzy się we współgospodarzem poprzedniego Euro, sąsiadem zza wschodniej granicy – Ukrainą. Ku zaskoczeniu niemal wszystkich, znaczenie tego meczu będzie dużo mniejsze niż można się było tego spodziewać. Ukraińcy nie mają już bowiem szansy na zajęcie innego miejsca w grupie niż czwarte! Oto nasza przedmeczowa porcja statystyk.

10. Jak na razie jedynym strzelcem gola Polski na Euro 2016 jest Arkadiusz Milik. Napastnik Ajaksu trafił przeciwko Irlandii Północnej, a ponadto w obu meczach miał sporo klarownych okazji. Jeśli to on otworzy wynik meczu z Ukrainą, trafiamy kurs 2.85.

9. Ostatnim polskim strzelcem bramki przeciwko Ukrainie jest Łukasz Piszczek, który wpisał się na listę strzelców w przegranym 1:3 meczu w marcu 2013 roku. Bramka naszego prawego obrońcy oznaczona jest kursem 10.50.

Codzienna podwyżka kursów – promocja na Euro 2016

8. Z Ukraińcami mierzyliśmy się w eliminacjach Mundialu 2014. Oba mecze przegraliśmy, w obu bramki strzelał Andrij Jarmołenko. Kurs na jego trafienie we wtorkowy wieczór to 4.10.

7. Polacy w obu meczach fazy grupowej zachowali czyste konto. Jeśli i we wtorek naszym uda się ta sztuka, trafiamy kurs 2.30.

6. Ostatni mecz Polaków w Marsylii miał miejsce 26 lat temu. W maju 1990 roku biało-czerwoni wygrali tam sparing ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 4:0. Za wygraną podopiecznych Adama Nawałki właśnie w takim samym stosunku oferujemy kurs 33.00.

 

5. W meczach z Niemcami i Irlandią Północną reprezentacja Ukrainy traciła po dwa gole. Jeśli Polacy strzelą Ukraińcom dokładnie dwie bramki, zgarniamy kurs 3.50.

4. Ostatni mecz Ukrainy z Polską w październiku 2013 roku zakończył się zwycięstwem zespołu Mychajło Fomenki 1:0. Jeśli Ukraińcy powtórzą ten wynik we wtorek, otrzymamy kurs 10.00.

3. Na tych mistrzostwach sporo bramek pada w końcówkach meczów. Ukraińcy stracili już dwa gole w doliczonym czasie. Kurs na to, że w meczu Polska – Ukraina padnie bramka po regulaminowym czasie drugiej połowy wynosi 5.00.

Bezpieczne 90+ - sprawdź naszą promocję

2. Na dwóch poprzednich turniejach o mistrzostwo Europy Polacy przegrywali ostatni grupowy mecz. W 2008 roku z Chorwacją, w 2012 z Czechami. Zwycięstwo Ukrainy wyceniamy na 4.00.

1. Z kolei Ukraińcy, wliczając w to Euro 2012, notują serię czterech porażek z rzędu. Piąta jest prawdopodobna, bo to Polska jest faworytem tego meczu po kursie 2.00.