Polsko, musisz!


Przed meczem z dużo niżej notowaną Gruzją, cel dla biało-czerwonych Orłów Adama Nawałki jest tylko jeden – pewne zwycięstwo i utrzymanie przodownictwa w grupie. Pierwszy gwizdek na Stadionie Narodowym rozbrzmi o 18.00. Przypomnijmy, że w Tibilisi nasza drużyna wygrała pewnie i wysoko – 4:0.

Polska 1.27, remis 5.25, Gruzja 13.00 – godz. 18.00
Kibice w Polsce nie wyobrażają sobie innego rozstrzygnięcia niż wygrana Polaków. Po pokonaniu Niemców i objęciu prowadzenia w grupie, apetyty fanów futbolu nad Wisłą uległy wzmożeniu. Sytuacja nie jest jednak prosta i oczywista. Bo zwycięstwie z Gruzją, które traktować należy jako obowiązek, potrzebne będzie jeszcze urwanie punktów komuś z tercetu Irlandia-Szkocja-Niemcy. Te mecze odbywać się będą już jesienią. Właśnie wtedy rozstrzygną się losy awansu, który uzyskają dwie czołowe ekipy. Zespół z trzeciego miejsca zagra w barażu. Po udanym początku eliminacji, nikt jednak nie myśli o barażu. Polacy w meczu z Gruzją powinni od początku narzucić swoje warunki. Prowadzenie do przerwy wyceniane jest na 1.70.

Polska – Gruzja. Obstaw mecz i zyskaj zakład bez ryzyka.

W pierwszym meczu Polska przebiła się przez gruziński mur dopiero po przerwie. Bramki zdobywali wtedy Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik i Sebastian Mila. Absencja Glika będzie głównym problemem trenera Nawałki. Polski stoper pauzuje za nadmiar kartek. Prawdopodobnie duet stoperów stworzą więc Łukasz Szukała i Michał Pazdan. Czy defensywa gospodarzy stanowić będzie monolit? Czy podopieczni Kachabera Cchadadze będą w stanie zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego? Golkiper Swansea zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji za sezon 2014/15 w bramce „Łabędzi” i trzema mieć nadzieję, że wysoka forma „Fabiana” nie uleciała wraz z końcem rozgrywek Premier League. Czyste konto po stronie strat Polski w tym meczu to kurs 1.55.

W meczu z nastawioną defensywnie drużyną gości dużo ważniejszy niż obrona będzie jednak atak Polaków. Duet Robert Lewandowski – Arkadiusz Milik wydaje się być zestawieniem nie do ruszenia. Napastnicy Bayernu Monachium i Ajaksu Amsterdam mogą być postrachem dla grających w znacznie słabszych klubach gości. Gol „Lewego” wyceniany jest na 1.90, a Milika na 2.43.

Gruzini po rozegranych dotychczas pięciu kolejkach gier eliminacji Euro 2016 mają na swoim koncie ledwie trzy punkty, za zwycięstwo nad Gibraltarem. Po nieudanym epizodzie Temura Kecbaji w roli trenera, na stanowisku zastąpił go wspomniany Cchadadze. W sparingowym debiucie nowych selekcjoner pokonał Maltę, ale potem mimo niezłej gry, musiał uznać wyższość Niemców. Ostatnio w towarzyskim meczu Gruzini znów pozostawili po sobie niezłe wrażenia, ale ulegli Ukrainie 1:2. Jeśli i dziś przegrają 2:1, można wstrzelić się w kurs 9.00.

Poza meczem Polska – Gruzja, w sobotę w naszej grupie spotkają się ze sobą Irlandia ze Szkocją (także o 18.00) oraz Gibraltar z Niemcami (o 20.45). O ile ten ostatni mecz wydaje się być oczywisty jak 2 x 2, o tyle wyspiarskie „derby” będą jednym z kluczowych spotkań całej fazy eliminacyjnej w grupie. Najkorzystniejszy dla Polski remis oznaczony jest tu kursem 3.15.