Portugalia vs Walia – 10 kluczowych statystyk


Mecz Portugalii z Walią wyłoni pierwszego finalistę Euro 2016. Dwie wielkie gwiazdy Realu Madryt staną naprzeciwko siebie, ale ten turniej pokazuje, że najważniejsze są drużyny, a nie indywidualności. Cristiano Ronaldo i Gareth Bale muszą więc znów poświęcić swoje ambicje dla zespołu – wtedy sami mogą zyskać na tym najwięcej. My przedstawiamy 10 statystyk przed środowym meczem.

10. Walia debiutuje na Mistrzostwach Europy, a dla Portugalii jest to już piąty półfinał w siedmiu startach. Zwycięstwo faworyzowanej Portugalii to kurs 2.18.

9. Portugalia na stadionie w Lyonie rozgrywała już grupowy mecz przeciwko Węgrom. Zakończył się on rezultatem 3:3. Bramkowy over 3,5 w środowym półfinale to w naszej ofercie kurs 5.50.

8. Walia w pięciu meczach Euro 2016 zdobyła aż 10 bramek. Over 1,5 trafienia Brytyjczyków wyceniamy na 4.25.

7. Jeśli Gareth Bale zdobędzie bramkę, zrówna się w klasyfikacji strzelców turnieju z liderującym Antoinem Griezmannem. Za bramkę Bale’a płacimy kursem 3.35.

6. Ostatnia porażka Portugalii w meczu o stawkę to spotkanie z Albanią rozgrywane we wrześniu 2014 roku! Podwójna szansa na zespół trenera Santosa? 1.26.

5. Aaron Ramsey zaliczył na tym Euro bramkę i aż cztery asysty! W meczu z Portugalią pomocnik Arsenalu nie zagra z powodu kartek. Awans Portugalii do finału to kurs 1.55.

4. Żaden zespół w historii Mistrzostw Europy nie wygrał dwóch konkursów rzutów karnych podczas jednej imprezy. Awans Walii po rzutach karnych – 9.00.

3. Ostatni mecz między Portugalią a Walią miał miejsce 16 lat temu! W czerwcu 2000 roku Portugalia wygrała 3:0. Powtórka takiego rezultatu wyceniona jest na 17.00.

2. Cristiano Ronaldo brakuje jednej bramki, by zrównać się z Michaelem Platinim w klasyfikacji strzelców wszech czasów w Mistrzostwach Europy. Bramka CR7 po kursie 2.23.

1. Wszystkie pięć meczów Portugalii na Euro 2016 kończyło się remisami po regulaminowym czasie gry. Remis w konfrontacji z Walią oznaczony jest kursem 3.10.