Rumunia vs Polska – 10 kluczowych statystyk


W piątkowy wieczór w Bukareszcie reprezentacja Polski rozegra kolejny, bardzo ważny mecz eliminacyjny. Rywalem Polaków będą Rumuni. Przygotowaliśmy już 10 statystyk, które pozwolą lepiej rozgryźć tę rywalizację.

10. Będzie to drugi mecz Polaków na wyjeździe w eliminacjach Mundialu 2018. Poprzedni zakończył się remisem 2:2 w Kazachstanie. Powtórka takiego wyniku? Kurs 18.00.

9. Na Euro 2016 Rumuni spisali się bardzo słabo, zajmując ostatnie miejsce w grupie A, za plecami Francji, Szwajcarii i Albanii. Ekipa naszych piątkowych rywali zdobyła tylko punkt i strzeliła dwa gole. Zwycięstwo Polaków wyceniamy na 2.40.

8. Ostatni mecz obu tych reprezentacji to towarzyskie spotkanie z lutego 2013 roku. W Maladze biało-czerwoni ograli Rumunów 4:1. Powtórka tak korzystnego rezultatu oznaczona jest kursem 61.00.

7. Dwa gole w powyższym meczu strzelił Łukasz Teodorczyk, który teraz pod nieobecność Arkadiusza Milika ma szansę być podstawowym zawodnikiem reprezentacji, u boku Roberta Lewandowskiego. Dublet „Teo” w naszej ofercie po kursie 28.00!

6. Są też informacje negatywne. W każdym meczu eliminacyjnym straciliśmy przynajmniej jednego gola, a graliśmy już m.in. ze znacznie niżej notowanymi Kazachstanem i Armenią. Jeśli Rumuni także strzelą nam gola, wejdzie nam kurs 1.46.

5. Bilans Polaków w meczach z Rumunami nie jest korzystny. Na 35 meczów biało-czerwoni wygrali tylko 5, a rywale aż 14! Czy w Bukareszcie do przerwy prowadzić będą miejscowi? Kurs 3.75.

4. W trzech meczach eliminacyjnych Robert Lewandowski strzelił już pięć bramek. W ważnym spotkaniu z Danią pokusił się o hat-trick. Napastnik Bayernu Monachium to nasza największa nadzieja na gole w Bukareszcie. Gdyby „Lewy” uciął kolejnego hat-tricka, zgarniemy kurs 51.00!

3. Ostatni mecz Polski z Rumunią o punkty odbył się w 1995 roku w eliminacjach Euro ’96. Padł bezbramkowy remis. Czy taki wynik powtórzyć się może w piątek? W takim wypadku oferujemy mnożnik 7.50.

Wygraj część z 5 000 PLN w wyścigu na najwyższy kurs

2. Zarówno na Euro 2016, jak i w trwających eliminacjach MŚ 2018, reprezentacja Rumunii prezentuje się solidnie w defensywie. W trzech meczach kwalifikacyjnych podopieczni Christophera Dauma stracili tylko jedną bramkę! Under 1,5 gola Polaków wyceniamy na 1.40.

1. Reprezentacja Polski jest niepokonana w meczach o punkty od września 2015 roku i eliminacyjnego meczu z Niemcami we Frankfurcie! Nic tylko utrzymać tę serię. Zwycięstwo lub remis biało-czerwonych po kursie 1.37.