Towarzyski: Irlandia vs. Polska


Ostatni test reprezentacji Polski przed eliminacjami do mistrzostw świata w Brazylii. Dzisiejsze towarzyskie starcie na pewno będzie ważne dla wszystkich reprezentantów. Irlandia to wymagający rywal, choć borykają się z przeciętną formą. Dzisiaj w Dublinie na pewno jednak wyjdą zmotywowani. Czy Polacy pokażą zatem na co ich stać?

Irlandia w swojej grupie eliminacyjnej nie radzi sobie dobrze. Mimo, że na trzy spotkania wygrali dwa z nich to i tak nic nie ukazuje. Rywale, których pokonali to zespoły z niższej półki. Kazachstan ograli po mękach 2:1 (gole w 89 i 91'), a i z Wyspami Owczymi stracili nawet gola (4:1). W międzyczasie przegrali też z Niemcami. Ba! Zostali zdeklasowani! Ulegli u siebie aż 1:6! Ten mecz najlepiej ukazał dyspozycję kopaczy z Irlandii.

Kadra gospodarzy na ten mecz jest solidna, a i trener Trapattoni już podał nawet podstawową jedenastkę. W bramce zobaczymy Davida Forde'a z Millwall. To dość ryzykowna zagrywka, choć na pewno potrzebna tej reprezentacji. Reszta kadry już dość mocna i bez większych roszad. Na obronie zobaczymy O'Shea, a w napadzie bardzo dobrze prosperującego Shane'a Longa, który na codzień gra w West Bromie.

Nasze Orły grają nieźle w ostatnim czasie. Gdyby nie sromotna porażka z Urugwajem w ubiegłym roku to byłyby to świetne wyniki. Mimo to w eliminacjach radzą sobie wystarczająco dobrze, a ostatnie mecze towarzyskie naszej reprezentacji wyglądały obiecująco. Trener Waldemar Fornalik daje szanse wielu młodym kopaczom i skutkuje to świetnymi wynikami. Polacy bowiem rozbili po 4:1 Macedonię, a ostatnio Rumunię. 

Polska reprezentacja wygląda bardzo solidnie na dzisiejszy mecz. Niestety zabraknie też jednego podstawowego kopacza - Piszczka. Waldemar Fornalik ma jednak alternatywę na jego brak. Powinniśmy ujrzeć też dzisiaj kilku młodych zawodników na boisku jak Łukasik czy Wszołek. Niemniej najwięcej zainteresowania wzbudza, to kto zagra na bramce - Boruc czy Szczęsny? Naszym zdaniem to Artur Boruc powinien dostać szansę, ponieważ w zespole Świętych spisuje się nadzwyczaj dobrze - ta parada w meczu z Manchesterem United przy strzale Van Persiego!

Dzisiejszy pojedynek będzie ważnym sprawdzianem dla obu zespołów. Lecz to Polska wygląda dużo lepiej. Nawet bez Łukasza Piszczka nasze Orły powinny podołać w tej konfrontacji. Stąd też będziemy szli w kierunku Polaków. Wygrana naszej reprezentacji to nasz typ, lecz w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Polska (DNB), 1.80 Unibet