Towarzyski: Polska kontra Słowacja


Do oczekiwanego debiutu dojdzie dzisiaj w starciu towarzyskim. Mianowicie, po raz pierwszy Adam Nawałka poprowadzi reprezentację Polski. Rywalem biało-czerwonych będzie Słowacja. Gospodarze są faworytami tego pojedynku, ale po reprezentacji Orłów wszystkiego można się spodziewać.

Polska reprezentacja w słabym stylu zakończyła udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii. Skutkowało to zwolnieniem Waldemara Fornalika z jego funkcji. Nowy trener, Adam Nawałka, który słynie z ciekawych wypowiedzi w trakcie meczu, ma odmienić reprezentację. Były trener Górnika, potrafił stworzyć bardzo dobry kolektyw, który już w tym sezonie zaczął nawiązywać do czołówki ligi. Stąd też wybór PZPN padł na niego.

Nowy szkoleniowiec biało-czerwonych dokonał kilku, dość nieoczkiwanych powołań. Między innymi bramkarz Dolcanu Ząbki, Rafał Leszczyński, obrońca Górnika Rafał Kosznik, czy też Adam Marciniak z Cracovii. Poza nimi jest jeszcze kilka zaskakujących nazwiska. Natomiast z rutynowych kadrowiczów, zabraknie dzisiaj Sobiecha. W jego miejsce pojechał Marcin Robak. Eksperymenty Adama Nawałki mogą przynieść sukces, dzisiaj pierwszy sprawdzian.

Słowacja to przeciętna reprezentacja w Europie. Mają kilku ciekawych zawodników jak Skrtel z Liverpoolu, czy Stoch. Niemniej największą gwiazdą jest Hamsik, który na co dzień występuje w drużynie Napoli. Goście mając jednak tylko jeden motor napędzający, może mieć trudności z wygranie z Polakami. Szczególnie, że w eliminacjach poszło im jeszcze słabiej niż Orłom.

Obie reprezentacje już wielokrotnie grały ze sobą. Polska znacznie częściej wychodziła zwycięsko. Dzisiaj ponownie są faworytami. Niemniej wiele zależy od zestawienia Adama Nawałki. Jego podejście może zrewolucjonizować biało-czerwonych, ale i się kompletnie nie sprawdzić. Mimo to są dzisiaj faworytami i mają znacznie większą liczbę klasowych zawodników, stąd też liczymy na ich wygraną.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Polska wygra, 1.75 Unibet