Towarzyski: Polska vs. RPA


     Wieczorem w Warszawie dojdzie do ciekawej konfrontacji w pojedynku towarzyskim. Swój mecz rozegra Polska reprezentacja z zespołem Republiki Południowej Afryki. Mecz o tyle istotny, że może dać nam odpowiedzi na kilka ważnych pytań przed meczem z Anglią, który będzie bardzo ważnym spotkaniem.

     Polska na ten mecz szykuje się w dobrych nastrojach i takie też muszą pozostać na mecz z Anglią. Trener Fornalik powołał do kadry bardzo solidnych zawodników wymieszanych z młodymi wilkami. Na pewno osłabieniem jest brak kontuzjowanego Kuby Błaszczykowskiego i Marka Saganowskiego, ale jednak może to okazać się jednak plusem. Do kadry dzięki temu powołani zostali młodzi zawodnicy, Jakub Kosecki oraz Milik. Obaj to świetne talenty, które trzeba szlifować. Poza tym ujrzymy na pewno duet z Borussi: Piszczek-Lewandowski. Kadra jest nader solidna, ale wciąż zadawane jest pytanie czy w końcu zaczniemy grać jak w ligach europejskich? Wszyscy zawodnicy, po większości spisują się fenomenalnie w swoim klubie, a w reprezentacji brakuje tej ręki fachowca, którym teoretycznie powinien być trener kadry. Dziś będzie kolejna okazja dla pana Fornalika, by ukazać czy tworzy zgrany kolektyw czy też wciąż próbuje stworzyć coś czego jednak nie potrafi?!

     Republika Południowej Afryki na ten mecz specjalnie się nie wytężyła. Powołali kadrowiczów głównie z Afryki z Kaizer Chiefs i Orlando Pirates. Z tych bardziej znanych europejskich klubów będzie jedynie garstka kopaczy, między innymi: Rantie (Malmoe), Khumalo (PAOK), Furman (Oldham) czy też Dikgacoi (Crystal Palace). Cała reszta to w 95% gracze z ligi RPA. To na pewno jest z jednej strony plus, gdyż zawodnicy się znają i rozumieją, ale nie oszukujmy się. Ta liga jest dużo słabsza od europejskich lig, nawet śmiem twierdzić, że i od Ekstraklasy. Mniemam, że jeśli Polacy przegrają to spotkanie to będę sugerował, iż poniosą sromotną porażkę z Anglikami. RPA na ten przyjechało zespołem bardzo okrojonym i nie powinni nawiązać większej walki.

     Jak już napisałem, kadra Polaków jest dużo mocniejsza i bardziej doświadczona i ograna w Europie. Mamy solidnych zawodników i jeśli nasz trener poukłada ten team w jakąś solidną konstrukcję to jestem przekonany, że wygramy i zrewanżujemy się za porażkę w 2009 roku. Stąd też typ na Polaków dzisiaj.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Polska wygra, 1.75 Unibet