Towarzysko z Helwetami


We wtorek kibice narodowej reprezentacji będą mieli kolejną okazję mocno zacisnąć kciuki za swoich ulubieńców. Wprawdzie mecz ze Szwajcarią to tylko rywalizacja towarzyska, ale ostatnie wyniki wytworzyły wokół kadry naprawdę dobrą atmosferę i warto ją podtrzymać.

Polska 2.45, remis 3.20, Szwajcaria 2.95 – godz. 20.45
Helweci o Euro 2016 rywalizują w grupie E. Idzie im jak na razie dość słabo. Po porażkach z Anglią i Słowenią wprawdzie zespół odniósł dwie wygrane po 4:0, ale pokonanie San Marino i Litwy to nie jest na pewno wielkie osiągnięcie, a raczej obowiązek dla drużyny, która na Mundialu doszła do 1/8 finału. Podwójna szansa na Polaków to w dzisiejszym meczu kurs 1.39.

Wśród Szwajcarów zabraknie dziś na pewno dwóch istotnych zawodników – bramkarza Yanna Sommera i obrońcy Stephana Lichsteinera. Trener Vladimir Petković dał odpocząć swoim czołowym postaciom. Nie zabraknie z kolei raczej największej obecnie gwiazdy szwajcarskiej kadry – Xherdana Shaqiriego. W meczu z Litwą piłkarz Bayernu Monachium zdobył dwa gole. Czy klubowy kolega Roberta Lewandowskiego zajdzie za skórę także Polakom? Kurs na jego bramkę wynosi 5.10.

Lewandowski w meczu z Gruzją znów nie strzelił, ale wyróżniał się w ataku naszej kadry i na pewno należy ocenić go pozytywnie, tak jak całą drużynę, która wygrała 4:0. Ten wynik umocnił Polaków na prowadzeniu w tabeli grupy D. Droga do awansu jest utorowana i tylko nagłe załamanie gry drużyny mogłoby w dalszej fazie eliminacji odebrać biało-czerwonym, to co wywalczyli jesienią. Kibice wreszcie oglądają skuteczną i pewną w defensywie reprezentację. Po miesiącach, a nawet latach niepowodzeń, to miła odmiana. Wygrana Polski we Wrocławiu wyceniana jest na 2.45.

Trener Adam Nawałka nie ukrywa, że we wtorkowym meczu dokona kilku roszad personalnych. W bramce miejsce zajmie Artur Boruc, ale po przerwie zmienić go ma Łukasz Fabiański. W obronie szansę występu powinien otrzymać Paweł Olkowski. Mówi się także o Tiago Cionku. Na pewno zabraknie Łukasza Piszczka i Kamila Grosickiego. „Grosik” z Gruzją złamał sobie rękę. Skład reprezentacji klaruje się coraz wyraźniej i właśnie w meczach towarzyskich rezerwowi muszą próbować przebić się do wyjściowej jedenastki i dać sygnał selekcjonerowi. Mobilizacji nie powinno więc zabraknąć, a rywal z wysokiej półki powinien zapewnić dobry poziom gry. Oby tak było. Over 2,5 gola oznaczony jest kursem 2.14.

Poleć przyjaciela – promocja Unibetu!