USA, Meksyk czy niespodzianka?


Meczami Panamy z Haiti oraz USA z Hondurasem dziś w nocy rozpoczynają się mistrzostwa zespołów Ameryki Północnej i Środkowej, czyli Złoty Puchar CONCACAF. To kolejny czempionat kontynentu w tym roku, po zakończonym w sobotę Copa America. Faworytem są oczywiście zespoły USA i Meksyku.

Złoty Puchar CONCACAF – kursy na zwycięstwo w turnieju

Od kiedy mistrzostwa strefy CONCACAF przeobraziły się w Złoty Puchar CONCACAF tylko raz zdarzyło się, że zwycięzcą nie były Stany Zjednoczone bądź Meksyk. W 2000 roku dominację tych ekip jednorazowo przełamała Kanada, która jest współgospodarzem tegorocznej imprezy. Odbywać się będzie ona w dwunastu miastach USA i Toronto. Tytułu sprzed dwóch lat bronić będą Amerykanie. Jeśli misja obrony mistrzostwa powiedzie im się, pomnożymy swój wkład o 2.20.

Mecze Złotego Pucharu CONCACAF obejrzysz w Unibet TV.

Warto zauważyć, że Stany Zjednoczone są zawsze organizatorem imprezy Gold Cup. Kibice piłki nożnej w USA nie wyobrażają sobie, by ich ulubieńców 26 lipca zabrakło w meczu finałowym. Poza atutem własnych stadionów, za ekipą Jurgena Klinsmanna przemawia wysoka forma i silny personalnie zespół.

Plany współgospodarzom popsuć będą sześciokrotni mistrzowie Złotego Pucharu CONCACAF, czyli Meksykanie. W przypadku ich zwycięstwa, trafiamy kurs 2.50. Wprawdzie na Copa America, gdzie występowali gościnnie, nikogo na kolana nie rzucili, to jednak największe gwiazdy zespołu miały wtedy wolne. Teraz na boiskach USA i Kanady nie zabraknie takich graczy jak Ochoa, Dos Santos, Vela czy Guardado. Kibiców Meksyku martwić może z kolei kontuzja lidera linii ataku, Javiera Hernandeza. Popularny „Chicharito” nabawił się kontuzji i nie będzie mógł pomóc kolegom.

Trzecim zespołem, któremu daje się jako takie szanse na zawojowanie Gold Cup jest Kostaryka 7.00. Ekipa ta rok temu przebojem wdarła się do ćwierćfinału Mundialu i była o krok od sprawienia sensacji i awansu do półfinału. Joel Campbell i spółka mają chrapkę na medal, a kto wie czy nie będzie to złoto.

Kibice Wisły Kraków i Miedzi Legnica w Złotym Pucharze CONCACAF ściskać będą kciuki za Haiti. W reprezentacji tego kraju zobaczymy bowiem znanych z polskich boisk Wilde Donalda Gurriera (Wisła) i Kevina Lafrance (Miedź). Haiti nie należy jednak do mocarzy strefy CONCACAF i sukces tej reprezentacji byłby supersensacją – kurs 501.00.

Złoty Puchar CONCACAF zapowiadaliśmy też na stronie głównej