Rosja: Ostry finisz Premier League


Rozgrywki rosyjskiej ligi dziś dobiegają końca. W 30. kolejce rozstrzygnie się sprawa mistrzostwa. Szanse na nie mają trzy zespoły – CSKA Moskwa, Zenit Saint Peteresburg i Lokomotiv Moskwa.

CSKA Moskwa 1.85, remis 3.50, Lokomotiv Moskwa 4.20 – godz. 16.30
Kluczowe dla kwestii mistrzowskiego tytułu spotkanie odbędzie się na Arenie Chimiki. CSKA jest liderem i ma swój los w swoich rękach. Co istotne – ekipa Leonida Słuckiego wskoczyła na czoło tabeli dopiero w minionej kolejce. To jednak efekt bardzo dobrej serii CSKA – drużyna w ostatnich 10 spotkaniach ligowych przegrała tylko raz, a ostatnie pięć meczów moskwian kończyło się wyłącznie zwycięstwami tego zespołu. Forma trzeciego w tabeli Lokomotivu jest mniej stabilna, a w ostatnich dwóch meczach dzisiejsi goście CSKA, nie wygrali ani razu. Podwójna szansa na gospodarzy dzisiejszej potyczki to kurs 1.19.

Mistrzowska feta CSKA może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli sezon z koroną króla strzelców zakończy Iworyjczyk Seydou Doumbia – póki co zawodnik ten prowadzi w klasyfikacji ligowych snajperów, ale ma tylko bramkę przewagi nad Artiomem Dziubą ze Spartaka i dwa gole więcej od Hulka z Zenitu St. Petersburg.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki rosyjskiej Premier League można obejrzeć na Unibet TV – godzina 16.30!

Kubań Krasnodar 6.75, remis 4.75, Zenit St. Petersburg 1.40 – godz. 16.30
Jeśli punkty w meczu z Lokomotivem zgubi CSKA, wówczas co wielce prawdopodobne – tytuł może powędrować do Saint Petersburga. Zenit przez wiele kolejek prowadził w rozgrywkach i nikt w Piotrogrodzie nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż powrót po rocznej przerwie na tron. W ostatniej kolejce wydarzyło się jednak coś zupełnie nieprzewidzianego. Zenit na własnym boisku przegrywał 2:4 z Dynamem Moskwa. W 88 min spotkanie zostało przerwane z powodu wtargnięcia na murawę wściekłych kibiców Zenitu. Jeden z nich uderzył nawet obrońcę Dynama, Władimira Granata. Meczu nie wznowiono, a na gospodarzy nałożono walkower.

CSKA wykorzystało drugie z rzędu potknięcie podopiecznych Andre Villasa-Boasa (wcześniej zremisował z Lokomotivem) i sytuacja „Zenitczyków” stała się trudna. Wygrana z ligowym średniakiem z Krasnodaru wydaje się być jednak dla faworyta zadaniem prostym. Wygraną z handicapem (-1) wyceniamy na 2.15.

Czy CSKA obroni tytuł? Czy na tron powróci jednak Zenit? A może to Lokomotiv wygra swój mecz i doczeka się dobrych informacji z Krasnodaru? Walka o mistrzostwo jest nieprawdopodobnie ciekawa. W jej tle odbywać się będzie m.in. mecz Rubina Kazań (mistrz Rosji 2008 i 2009) z Terekiem Grozny. W „czeczeńskiej” drużynie występuje trzech Polaków – Marcin Komorowski, Maciej Rybus i Maciej Makuszewski. Wygrana Tereka w Kazaniu – 4.00.