RPL: Krasnodar vs. Zenit


Wszystkie ligi powoli zaczną ruszać. Jedną z nich jest rosyjska Premier League. Nasi wschodni sąsiedzi już rozpoczęli, a kolejne spotkania dzisiaj. Krasnodar podejmie na własnej murawie Zenit Sankt Petersburg. Spodziewamy się ciekawego widowiska. Gospodarze to już nie jest słaby rywal. Stąd też ciekawe widowisko przed nami.

Ekipa Krasnodaru zakończyła poprzedni sezon na słabym, dziesiątym miejscu. Niemniej w Rosji, z resztą nie tylko główną rolę grają pieniądze i sprowadzeni zawodnicy za nie. W tym roku dzisiejsi gospodarze mogą namieszać. Pojawił się solidny inwestor i już w aktualnym okienku transferowym zrobili kilka ciekawych transakcji. Jedną z nich jest pozyskanie Jędrzejczyka z Legii Warszawa za ok. 2.2 miliona euro. Do drużyny Krasnodaru trafił też między innymi solidny ex-zawodnik Anothorsisu, Laborde. Najwięcej ma jednak wnieść napastnik, który przyszedł z Erciyesspor, Gohou. W zeszłym sezonie strzelił 19 bramek dla tureckiego zespołu. Mają zatem dość solidnie zbudowany zespół. Dzisiaj pierwsze wyzwanie.

Zenit St. Petersburg to vice mistrzowie Rosji z poprzedniego sezonu. Na pewno to nie jest aż tak zadowalający wynik - wyprzedziła ich tylko ekipa CSKA Moskwa. W tym sezonie mają zamiar powalczyć o tytuł mistrzowski. Nie będzie to jednak ponownie łatwe. Coraz więcej ekip zdobywa inwestorów i tym samym ciężej jest wywalczyć tytuł, większa konkurencja. Niemniej jak zwykle goście będą niezwykle silni mimo to.

Zespół vice mistrzów nie próżnuje i zdobywa nowych kopaczy. Do drużyny dołączyli między innymi Arshavin oraz Tymoshchuk. To na pewno bardzo solidne wzmocnienia. Powrót do kraju powinien obu zawodnikom przywrócić pewność siebie, jak i formę. Jedyną poważną stratą jest odejście Denisova i to do ligowego rywala - Anzhi. Jego brak może być istotny, ale jeśli wcześniej wymienieni zawodnicy będą w odpowiedniej dyspozycji to jego zastąpienie nie powinno sprawić poważniejszego problemu.

Oba zespoły rozegrały kilka spotkań towarzyskich. Gospodarze mogą być na pewno zadowoleni - wygrali trzy ostatnie spotkania z rzędu. Zenit natomiast z mieszanymi wynikami. Najbardziej jednak dokuczliwa może być porażka w superpucharze Rosji z CSKA (0:3). Dzisiaj powinni wziąć się w garść i powalczyć. Nie będzie to jednak gładkie zadanie. Spodziewamy się wyrównanego pojedynku. Tym samym typujemy, iż oba zespoły zdobędą gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 1.80 Unibet