Objazdowy Superpuchar Włoch


Jedną z atrakcji Superpucharu Włoch jest miejsce rozgrywania tego meczu. Starcie mistrza i zdobywcy krajowego pucharu w większości lig stanowi inaugurację nowego sezonu. We Włoszech bywa z tym różnie, a to z powodu lokalizacji meczu. Od 1993 roku Superpuchar Włoch gościł już w Waszyngtonie, Trypolisie, Nowym Jorku, Pekinie i Szanghaju. Dziś, wzorem 2014 roku, mecz odbędzie się w Katarze, a konkretnie w Dausze, stolicy kraju. Na boisku zobaczymy Juventus Turyn (mistrz i zdobywca pucharu) oraz AC Milan (finalista pucharu).

Juventus 1.65, remis 3.75, AC Milan 6.00 – godz. 17.30
W ogniu przedświątecznych przygotowań warto wyrwać się na dwie godziny od lepienia uszek czy odkurzania – mecz Juventusu z Milanem zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. „Starej Damy” w ostatnich sezonach Serie A nie trzeba zachwalać – to absolutny dominator na krajowym podwórku, pięciokrotny mistrz ligi (sezon po sezonie). Milan po gorszych latach wyraźnie wraca jednak na wysoki poziom, czego dowodem jest wysokie 5. miejsce w tabeli, z jednym meczem zaległym w stosunku do Romy, Napoli czy Lazio. Ba, Milan jest jednym z trzech zespołów w tym sezonie, które zdołały pokonać Juventus w Serie A! Na San Siro miejscowi zwyciężyli 1:0. Powtórka takiego dokładnego wyniku dziś? Kurs 14.00.

Transmisja meczu w Unibet TV

Oczywiście faworytem jest Juventus. Zespół, który całkowicie panuje we włoskiej piłce, jest liderem Serie A. Poza wspomnianymi trzema porażkami notuje same zwycięstwa. Przewaga nad drugą Romą wynosi 4 punkty, a „Stara Dama” także ma do rozegrania jeden mecz. W tej kolejce ani Juve, ani Milan zagrać nie mogły, bo piłkarze byli już w drodze do Kataru. Notabene mediolańczycy dotarli do Dauhy z opóźnieniem, ponieważ ich samolot nie dotarł na czas. Czy będzie to miało wpływ na ich formę? Turyńczycy mieli trochę więcej czasu na aklimatyzację w Azji. Trofeum dla zespołu Massimiliano Allegriego wyceniamy na 1.33.

W ostatnich czterech latach Juventus trzykrotnie zgarniał Superpuchar Włoch. Przegrał tylko w 2014 roku z Napoli… w Dausze! Jeśli dziś piłkarze ze stolicy Piemontu ulegną Milanowi, na pewno mówić się będzie, że Katar jest wyjątkowo pechowym dla nich miejscem. Milan sięgał po Superpuchar Włoch sześciokrotnie, ale ostatni raz w 2011 roku, kiedy to pokonał lokalnego rywala – Inter. „Stara Dama” może się pochwalić w sumie aż siedmioma trofeami Superpucharu. Gablota jednego z tych wielkich klubów Italii dziś w najbliższych dniach wzbogaci się o dzisiejszą zdobycz z Dauhy. Jeżeli Milan zrówna się z Juventusem, sięgając po skalp, trafimy kurs 3.50.

Mecz Juventusu z Milanem to okazja do obejrzenia w akcji dwóch świetnych włoskich bramkarzy – przedstawicieli zupełnie innych pokoleń. Bramki „Starej Damy” strzeże legendarny już Gianluigi Buffon. 38-latek to niezwykle utytułowany piłkarz, szanowany na całym świecie, wciąż utrzymujący się w wysokiej formie, wielokrotny reprezentant Italii. Szanse na podobną karierę ma jego imiennik, 17-letni Gianluigi Donnarumma. To bardzo utalentowany, obdarzony znakomitymi warunkami fizycznymi golkiper. Różnica wieku między obydwoma panami wynosi 21 lat! Gdy Buffon zdobywał swój pierwszy Superpuchar Włoch z AC Parmą, Donnarumma miał zaledwie kilka miesięcy. Teraz obaj panowie, nie po raz pierwszy, staną przeciwko sobie. Czy będzie to kolejne, symboliczne przekazania pałeczki? Już ligowy mecz, w którym Milan niespodziewanie pokonał Juventus, był czymś w rodzaju detronizacji starego mistrza – bez wspaniałych interwencji Donnarummy tamto zwycięstwo „Rossonerich” nie byłoby możliwe. Kurs na to, że dziś Milan nie straci gola wynosi 4.80!