Podwójna dawka Serie A

Sobotni wieczór można zagospodarować na różne sposoby. Jedną z ciekawszych opcji dla piłkarskiego kibica będzie dziś mały maraton z Serie A. O 18.00 Lazio podejmuje Juventus Turyn, a o 20.45 Napoli zagra z Milanem. Duże firmy, świetni zawodnicy, a nade wszystko Polacy w akcji.

Lazio 5.00, remis 3.57, Juventus Turyn 1.75 – godz. 18.00
Juventus na inaugurację sezonu nie zachwycił, ale ostatecznie wygrał 2:1, dzięki bramce tak krytykowanego za swoją nadwagę Gonzalo Higuaina. Bohater jednego z największych letnich transferów wszedł na boisko w 66. minucie i 9 minut później pokonał bramkarza Fiorentiny. Mistrzowie Italii mają w pamięci sezon 2015/16, który rozpoczęli serią niepowodzeń i dopiero szalony pościg, okraszony fantastyczną serią zwycięstw, pozwolił „Starej Damie” zająć miejsce na szczycie. Teraz Massimilano Allegri chce uniknąć takich kłopotów na pierwszym etapie rozgrywek. Juventus jest faworytem meczu w Rzymie, ale Lazio to niewygodny rywal. Zwycięstwo lub remis gospodarzy wyceniamy na 2.08.

Transmisje Serie A w Unibet TV

Rzymianie sezon rozpoczęli udanie, pokonując na wyjeździe Atalantę Bergamo 4:3. Co ciekawe, już do przerwy Lazio prowadziło 3:0, prezentując się naprawdę znakomicie. Czyżby atutem zespołu miały stać się mocne pierwsze połowy? Prowadzenie Lazio do przerwy oznaczone jest kursem 5.10.

Ubiegły sezon Lazio zakończyło ledwie na 8. pozycji w Serie A, co oczywiście nie dało kwalifikacji do europejskich pucharów. Cel w błękitnej części stolicy Włoch na ten sezon jest oczywisty – powrót do Europy. Pomóc w tym mają transfery takich zawodników jak Ciro Immobile, Wallace czy Jordan Lukaku. Sporo stratą jest jednak odejście Antonio Candrevy do Interu Mediolan. Na papierze skład Juventusu, nawet bez Paula Pogby, jest znacznie mocniejszy, a kwestią formalności podobno pozostaje ogłoszenie transfery Blaise Matuidiego z Paris SG.

Napoli 1.68, remis 3.80, AC Milan 5.25 – godz. 20.45
Z perspektywy polskiego kibica jeszcze ciekawiej zapowiada się mecz o 20.45, w którym Napoli podejmie AC Milan. W składzie klubu z Neapolu mamy aż trzech Polaków – dobrze znanych Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, a także Igora Łasickiego, który w młodym wieku wyjechał z Polski, by pobierać piłkarskie nauki właśnie we Włoszech. Największe szanse na wyjście w pierwszym składzie wicemistrzów Włoch ma Milik. W 1. kolejce Polak pojawił się na boisku z ławki rezerwowych i mocno rozruszał poczynania swojego zespołu, który przegrywał wówczas 0:2 z Pescarą. Obok Polaka na boisku pojawił się wówczas także Dries Mertens i to właśnie Belg ustrzelił dwa gole, doprowadzając do podziału punktów. Milik i trzeci z rezerwowych, Piotr Zieliński, był jednak aktywny i świetnie radził sobie w kombinacyjnej grze. We Włoszech eksperci nie mają wątpliwości, że napastnik reprezentacji Polski pojawi się dziś w składzie Napoli na Milan. Kurs na bramkę Arka wynosi 2.45.

Milan rozpoczął rozgrywki Serie A 2016/17 w bardziej udany sposób, niż jego dzisiejszy rywal. „Rossoneri” pokonali 3:2 Torino, choć mieli sporo szczęścia. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Andrea Belotti nie wykorzystał rzutu karnego na wagę remisu. Bohaterem Milanu był z kolei bezapelacyjnie Carlos Bacca. Kolumbijczyk ustrzelił hat-tricka i został pierwszym liderem klasyfikacji strzelców we Włoszech. Czy dziś Bacca napsuje sporo krwi obrońcom z Neapolu? Za jego dublet płacimy kursem 18.00.