Serie B: AC Cesena vs. Padova


Walka o awans w Serie B do włoskiej elity wre. Dzisiejszy pojedynek jest bardzo istotny, ponieważ jeśli któraś z ekip zwycięży zwiększy swoje szanse na awans o Serie A. Rywalizować będą ze sobą jednak ekipy takie jak AC Cesena oraz Padova. Która z ekip jest dzisiaj w stanie zwyciężyć?

AC Cesena jest aktualnie na dziesiątym miejscu z 41 punktami na koncie. Zatem wygrana zniwelowałaby stratę do piątej Brescii do zaledwie dwóch oczek. Niemniej czeka ich dzisiaj ciężkie zadanie. Forma gospodarzy przypomina sinusoidę. Po serii porażek z zespołami niżej notowanymi jak Crotone czy jeszcze słabsze Ascoli, zaczęli łapać punkty. Odnieśli zwycięstwa nad Regginą czy najgorszym Grossetto. W międzyczasie zremisowali też z Livorno. Zespół ma potencjał, niemniej w ostatnim czasie nie grają nadzwyczajnie. Ponadto dzisiaj zagrają bez swojego podstawowego pomocnika, D'Alessandro (25/2), który złapał w ostatnim meczu czerwoną kartkę. To poważna absencja.

Drużyna Padovy jest minimalnie wyżej notowana i mają jedno oczko zgromadzone więcej. Zatem ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu może dać większą korzyść niż rywalom. Mankamentem w zespole jest jednak to, iż nie wygrali od czterech spotkań. Ba! Wszystkie te mecze przegrali. A to jeszcze nie wszystko. W żadnym z tych spotkań nie zdobyli nawet bramki. Warto dodać, iż rywale nie byli z tej wyższej półki. Wręcz przeciwnie, przegrywali z zespołami walczącymi o utrzymanie. To mocno nadszarpnęło morale zespołu.

Problemem są jednak spore absencje. Problemy z obroną są widoczne. Na szczęście dzisiaj do kadry wraca Dellafiore który ostatnio pauzował za czerwoną kartkę. Niemniej kłopoty są nadal i zespół potrzebuje pilnie punktów. W innym wypadku posypią się całkowicie.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się bramkowym remisem. Dzisiaj goście są w cięższej sytuacji, aczkolwiek specyficzna jest druga liga włoska. Pójdziemy w kierunku przełamania. Mimo wszystko Padova nie ma takiej słabej kadry, a Cesena nie przekonuje również. Bramkę zdobędzie ekipa gości, to nasz typ.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Padova strzeli, 1.40 Unibet