Serie B: Livorno vs. Empoli


Ostateczny mecz o awans do Serie A. W finale play-off mierzą się Livorno oraz Empoli. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dzisiaj zatem nie ma wyraźnego faworyta. Spodziewamy się zatem meczu walki, jest w końcu o co walczyć. Livorno czy Empoli?

Livorno podczas sezonu zasadniczego zajęło pechowe, trzecie miejce. W dodatku tracili zaledwie dwa oczka do drugiej Verony, która nie musiała męczyć się w play-offach. Gospodarze pokazali się w pierwszej części ostatecznej walki o awans z dość nieprzewidywalnej strony. W dwóch meczach z Brescią padł wynik 1:1. Mieli zatem sporo szczęścia. Tutaj w pierwszym meczu z Empoli również 1:1. Cenne trafienie zaliczył Duncan w 72 minucie i to on ustalił wynik.

Kadrowo Livorno jest bardzo silne. Brakuje tylko jednego zawodnika w kadrze gospodarzy. Nie zagra Siligardi (22/14 napad). Niemniej ten zawodnik nie gra już od dłuższego czasu. Ponadto mają solidną kadrę i jest kim go zastąpić.

Empoli natomiast to czwarty zespół sezonu zasadniczego. Oni jednak nie walczyli o bezpośredni awans. Niemniej teraz stoją przed tą szansą. Na pierwszym etapie nie dali szans Novarze. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w rewanżu Empoli gładko wygrało 4:1. Goście również bez większych absencji przed dzisiejszym meczem. Jedynym brakiem, który warto uwzględnić jest Pratali (19/2 obrona). Niemniej u nich podobna sytuacja co u rywali. Mają również szeroką kadrę i ta absencja nie powinna skutkować w żaden sposób.

W lidze oba zespoły wygrały ze sobą grając u siebie. Empoli 2:1, a Livorno nieco efektowniej, bo 4:2. Dzisiaj jednak wiele może się zdarzyć. Nie widać zdecydowanego faworyta. Mecz powinien być odzwierciedleniem niebywałej walki i początkowo ostrożnej gry. Spodziewamy się małej liczby bramek. Typujemy zatem poniżej 2.5 gola.

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.72 Unibet

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!