Serie B: Reggina vs AS Cittedella


     Dzisiaj wieczorem odbędą się dwa ostatnie mecze dziewiętnastej kolejki Serie B. Jedno z nich zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Dojdzie bowiem do rywalizacji dwóch ekip z dołu tabeli. Walcząca o utrzymanie Reggina zmierzy się na własnej murawie z drużyną AS Cittadelli, która jest przeciętnym zespołem. Która z ekip jest w stanie wygrać w tym ciekawym starciu?

     Reggina to drużyna, która miała raczej być w środku tabeli. Zajmują jednak miejsce barażowe i nie wygląda na to by mieli powalczyć o coś więcej. Aktualna pozycja to dziwiętnaste miejsce. Mają też tyle samo punktów co rywale niżej. Stąd też muszą zacząć się ogarniać by walczyć o to utrzymanie. Ostatnia forma Regginy nie jest jednak tak wysoka. W ostatnich pięciu pojedynkach wygrali tylko jeden mecz - z Chievo Veroną w pucharze Włoch. Poza tym zremisowali z Crotone i Brescią w lidze. Porażki natomiast ponieśli z Sassuolo Calcio i ostatnio w pucharze z Milanem. Z ekipą z Mediolanu nie pokazali nic szczególnego. Mają potencjał kadrowy i dzisiajw raca kilku kopaczy. W niezłej dyspozycji jest Comi, który sporo trafia. Na niego muszą goście uważać.

     AS Cittadella to drużyna średnia, która zajmuje miejsce w środku tabeli. Mimo to i tak są w dużo korzystniejszej sytuacji niż ich dzisiejszy rywal. Dzesiąte miejsce to bardzo dobry wynik i nie tracą  zbyt dużej liczby punktów do strefy barażowej o awans do Serie A - zaledwie 3. Ostatnia forma jest również słaba. Polegli w aż 3 starciach - z Catanią w pucharze, z Padovą i Varese. Nie są to zbyt wymagający przeciwnicy. Poza tym remis przeciwko Juve Stabii i wygrana z nieźle spisującą się Veroną. Goście mają kłopoty kadrowe i to jest ich główny mankament w ostatnich tygodniach. Jednak mecz z Veroną dał im nieco wzywżki morale i może to się okazać kluczowe.

     H2H na korzyść Cittadelli. Potrafili też wygrać mecz na terenie przeciwnika. Dużo słabiej wyglądają gospodarze i nie będzie im dzisiaj łatwo wygrać z rywalem wyżej notowanym. Stąd też sądzę, że nie wygrają tego meczu. Cittadella nie powinna polec w tym starciu i typ na podwójną szansę w ich stronę będzie najbardziej odpowiednim w tej batalii.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Remis bądź AS Cittadella, 1.54 Unibet