Serie A: Lazio Rzym vs. Cagliari


W pierwszy weekend stycznia odbędzie się kolejna kolejka Serie A. Na pierwszy ogień idzie mecz, który zapowiada się bardzo jednostronnie. Lazio Rzym podejmie broniące się przed spadkiem Cagliari. Czy zespół ze stolicy pokaże klasę i pokona dużo słabiej prosperującego rywala? A może dojdzie do ogromnej niespodzianki i stracą punkty?

Zespół gospodarzy gra bardzo dobrą piłkę w tym sezonie i dzięki temu zajmują wysokie, drugie miejsce w tabeli. Tracą jednak aż 8 punktów do Juventusu i muszą walczyć o każdy punkt i liczyć na wpadkę zespołu Starej Damy. Forma przed 2013 rokiem była bardzo wysoka. Wygrali cztery na pięc spotkań. Ten rodzynek to remis natomiast. Remis ten ugrali z Bolonią. Pozostałe spotkania już z górki. Pokonali Maribor, Inter Mediolan, Sienę w pucharze Włoch, a w ostatniej kolejce pokonali Sampdorię. Mają ogromny potencjał w defensywie i to jest klucz do sukcesu ekipy z Rzymu.

W drużynie gospodarzy zabraknie dwóch kopaczy. Jedną z jednostek brakujących jest pomocnik Onazi (4/0), jednak jego nieobecność nie jest kluczowa. Brak Edersona (5/1 pomoc), może być bardziej poważna. Mimo to jednak mają silną kadrę i powinni dzisiaj ukazać swój potencjał.

Cagliari w tym sezonie gra bardzo słaby futbol i są postrzegani przez media jako zespół, który powinien spaść po tym sezonie. Mają nawet neizłą kadrę, ale nie potrafią tego wykorzystać. Zajmują dopiero siedemnaste miejsce w tabeli i mają niewielką przewagę nad pozostałą częścią tabeli. Ostatnia dyspozycja jednego z outsiderów ligowych jest tragiczna. Po wygranej w Coppa Italia z Pescarą przegrali cztery mecze z rzędu. Ulegli w starciach przeciwko: Chievo, Juventusowi (puchar), Parmier oraz ponownie z Juve, lecz tym razem w lidze. Nie mają w ogóle obrony w czysto teoretycznym sensie, tracą mnóstwo goli.

W ekipie gości nie zabraknie kilku bardzo istotnych kopaczy. Są nimi aż trzej obrońcy: Pisano (17/0)Astori (15/0) i Anaudo (10/0). I tutaj wyjaśnia się fatalna dyspozycja w linii defensywy. Poza tym brakuje jednego istotnego napastnika - Pinilli (10/2). Są to bardzo istotne braki i może to mieć wpływ na dzisiejszą grę Cagliari.

Lazio Rzym najczęściej pokonywał zespół Cagliari i dzisiaj ta częśtotliwość zmienić się nie powinna. Drużyna gospodarzy ma dużo silniejszą kadrę, w dodatku goście mają bardzo poważne osłabienia. Naszym zdaniem dzisiaj gospodarze powinni wygrać i to bez dwóch zdań. Sugerujemy zatem, iż Lazio wygra.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lazio wygra, 1.53 Unibet