Serie A: Pierwsza część sezonu za nami


Rok w 2013 zakończony w najlepszych ligach na świecie, w tym i w Serie A. Po pierwszej części sezonu prowadzi Juventus Turyn, który jest największym kandydatem do zdobycia tytułu. Przegrali tylko jedno spotkanie, a i raz zremisowali. Mają pięć oczek przewagi nad drugą, AS Romą.

Roma to zdecydowanie czarny koń obecnego sezonu. Przez pierwsze spotkania zdominowali ligę - 10 wygranych z rzędu. Potem Rzymianie stracili punkty poprzez remisy. Ostatecznie zremisowali pięciokrotnie, ale co najważniejsze nie doznali goryczy porażki. Widać, że transfery jak choćby Strootmana zwracają się w pełni.

Największymi, negatywnymi zaskoczeniami pierwszej części sezonu są postawy AC Milanu, jak i również Lazio Rzymu. Oba zespoły plasują się dość daleko. Lazio jest na 10. pozycji, a Milan jest dopiero na 13. pozycji. Jednym, jak i drugim niezwykle ciężko będzie wywalczyć awans do europejskich pucharów.

Najlepszym strzelcem w obecnych rozgrywkach jest piłkarz FiorentinyRossi. Zdobył on czternaście bramek i jak na razie nie ma sobie równych. Drugi jest odrodzony w Juventusie, Carlos Tevez. Ponadto inny zawodnik Starej Damy jest rewelacyją w Serie A. Mianowicie chodzi o chillijczyka Vidala. Bez niego zespół z Turynu nie byłby na fotelu lidera.

Rok 2014 zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco. Liderzy na pewno nie będą mieli łatwo by utrzymać swoją pozycję. Ponadto wspomniane Lazio, jak i Milan będą chcieli piąć się w górę. Stąd rywalizacja powinna być ekscytująca.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!