Serie A: Siena vs. Lazio Rzym


Coraz więcej wiemy w Serie A. Walczyć o mistrzostwo powinny maksymalnie trzy zespoły. O utrzymanie natomiast około 5-6 ekip będzie brało udział. Jedną z nich jest Siena, która przez odjęte punkty wciąż zajmuje ostatnie miejsce. Lazio Rzym natomiast będzie walczyć o mistrzostwo, a przynajmniej o Ligę Mistrzów. 

Siena walczy o utrzymanie w tym sezonie i będzie im niesamowicie ciężko tego dokonać. Ostatnie miejsce i strata do Genui wynosi siedem punktów. Zespół ten jest w krytycznej sytuacji i tylko nagłe "bum" formy może tylko ich uratować. Ostatnio właśnie złapali rytm. Wygrali z Interem Mediolan oraz zremisowali przeciwko Bolonii, a to są bardzo dobre wyniki. Dają one bowiem wyższe morale i odbudowują bardzo mocno psychikę zawodników.

Gospodarze dzisiaj zagrają bez jednego ważnego kopacza. Jest nim pomocnik, Angelo (18/0). Jego brak jednak nie będzie aż tak widoczny, ponieważ mimo wszystko mają go kim zastąpić i ten brak nie będzie na tyle istotny.

Lazio natomiast ma walczyć o mistrzostwo. Oto jednak będzie ciężko, ponieważ przewaga zespołu Starej Damy jest wysoka, ale jeśli dzisiaj Rzymianie zwyciężą to jeszcze będą mogli powalczyć. Goście muszą jednak spełnić jeden podstawowy cel, gra w Lidze Mistrzów. Forma zespołu ze stolicy jest jednak słaba. Porażka z Genuą i remis z Neapolem to naprawdę słabe wyniki jak na ekipę, która ma walczyć o najwyższe laury. Poza tym w ostatnim tygodniu zremisowali po bardzo zaciętym meczu w Lidze Europejskiej z Borussią M'Gladbach. Jest zanik dyspozycji i to może być dzisiaj kluczowe.

Kadra gości jest również nieco osłabiona. Nie zagrają bowiem Ledesma (23/1 pomoc)Klose (20/10 napad)Brocchi (8/0 pomoc), a występ Mauriego (23/3 pomoc) stoi pod znakiem zapytania. Jeśli i ten ostatni nie zagra to goście będą w kłopotach.

Obie drużyny grały ze sobą już dwa razy w tym sezonie. Oba mecze rozegrane były w Rzymie. W Serie A Lazio wygrało 2:1, a w pucharze Włoch ledwo wygrali po karnych. Dzisiaj ponownie zapowiada się równy mecz, który powinien również być bardzo zachowawczy. Goście w dodatku zagrają mocno osłabieni w części ofensywnej. Sugerujemy zatem, iż typ na poniżej 2.5 gola będzie najodpowiedniejszy.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.62 Unibet