Serie A: Udinese vs. Napoli


We włoskiej Serie A jeszcze dzisiaj dwa mecze przed nami. Spowodowane jest to tym, iż drużyny grały w Lidze Europejskiej, dzięki czemu poniedziałek nie będzie taki nudny. Ciekawiej zapowiadającym się widowiskiem jest mecz Udinese z ekipą Napoli. Goście to chyba jedyny zespół, który może jeszcze zagrozić Juventusowi. Wygrają zatem z Udinese?

Gospodarze tego spotkania nie zaliczą tego sezonu do udanych. Grają niezwykle chaotycznie. Zajmują przez to dopiero dziewiąte miejsce w lidze i tracą coraz bardziej szanse na puchary europejskie w kolejnym sezonie. Forma Udinese również w kratkę. Przeplatają zwycięstwa z porażkami. Pokonali jednak słabsze ekipy, jak Siena czy Torino. Ulegli natomiast w pojedynkach przeciwko Milanowi oraz zdeterminowanej Genui, która walczy o utrzymanie. Widać w zespole Udinese brak pewności siebie, a zarazem nijakość, co skutkuje przeciętnymi, a częściej gorszymi spotkaniami.

Udinese dzisiaj wystąpi bez kilku kopaczy. Na pewno nie zobaczymy Angelli (10/3 obrona)Brkicia (19/0 bramkarz)Pinziego (15/2 pomoc) oraz Lazzariego (19/1 pomoc). Są to poważne absencje w kadrze. Ponownie mogą się one przyczynić do porażki. Szczególnie z tak silnym przeciwnikiem jak Napoli.

Ekipa z Neapolu gra bardzo dobry sezon i mimo kilku wpadek wciąż są vice liderami i jeśli zaczną ponownie zwyciężać to mają szansę zagrozić Starej Damie. Niemniej ostatnia forma jest bardzo słaba. Odpadli z rywalizacji w Lidze Europejskie po dwumeczu z Vitorią Pilzno (0:5 po dwóch spotkaniach). To dość sromotna porażka, szczególnie, iż rywal nie jest z najwyższej półki. Ostatnie spotkania ligowe to dwa remisy, przeciwko Lazio oraz Sampdorii. Teraz skupić się muszą jedynie na rywalizacji w lidze i oby jak najszybciej zapomnieli o wpadce z LE.

SSC Napoli dzisiaj zagra w niemal najpełniejszym składzie. Z podstawowych zawodników nikogo nie zabraknie. To świetna wieść dla trenera Mazzarriego. Jeśli dzisiaj skupi się na psychologicznym aspekcie w swoim zespole to goście mają ogromną szansę na zwycięstwo. Brzemię będzie ciążyć na Cavanim w szczególności, ale i Hamsik powinien się wykazać.

W tym sezonie w pierwszym spotkaniu zwyciężył aktualny vice lider - 2:1. Wtedy też oba zespoły grały dość ciekawy futbol, teraz jest wręcz przeciwnie, stąd też trzeba podejść do tego meczu bardzo ostrożnie. Napoli jest lekkim faworytem i to też nasz kandydat do zwycięstwa. Sądzimy, iż goście wygrają, niemniej w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Napoli (DNB), 1.66 Unibet