SPL: Hearts vs. Hibernian


Bardzo emocjonujące starcie odbędzie się dzisiaj w Szkockiej Premier League. Dojdzie bowiem do derbów Edynburgu. Heart of Midlothion podejmie na własnej murawie zespół Hibernian. Jest to o tyle ciekawy mecz, iż miesiąc temu w pucharze Szkocji wygrali dzisiejsi goście. Zespół Heart na pewno będzie chciał się zrewanżować, szczególnie, że potrzebują punktów.

Gospodarze dzisiejszej rywalizacji są w słabszej dyspozycji w tym sezonie. Chcieliby w nowy rok na pewno zacząć łapać więcej punktów by załapać się do grupy mistrzowskiej. Aktualnie są na dziewiątym miejscu i tracą pięć oczek do wymarzonej pozycji. Ostatnia forma Hearts daje jednak sporo nadziei. Wygrali spotkania z Aberdeen oraz Dundee United. Poza tym zremisowali też przeciwko St. Johnstone. Ulegli też w pojedynkach przeciwko Hibernian w pucharze, przez co odpadli. W ostatniej kolejce przegrali z Kilmarnockiem w dość słabym stylu.

Zespół Hearts rozegra dzisiaj mecz bez McGowana (20/0 obrona), który ma się przenieść do Chin. Poza nim nie zagra również Grainger (13/2 obrona). Widać, że linia obrony może być sporym kłopotem po stronie gospodarzy i może zostać to wykorzystane przeciwko nim.

Hibernian w tym sezonie radzi sobie nieźle i na razie są na pozycji gwarantującej udział w grupie mistrzowskiej. Zajmują bowiem czwarte miejsce i gonią czołowe miejsca. Zespół jest jednakw  lekkim kryzysie. Przegrali aż 3 mecze z ostatnich pięciu. Ulegli w pojedynkach z Invernessem, Motherwell oraz z Ross County, co było ogromną niespodzianką. W międzyczasie zremisowali pojedynek przeciwko Kilmarnockowi. W ostatniej kolejce zagrali jednak świetny mecz i ograli lidera, Celtic Glasgow. Ten mecz powinien powiększyć morale drużyny.

W ekipie gości jest jeden bardzo istotny powrót. Po kontuzji wrócił do treningów McGivern (13/0 obrona) i powinien zastąpić średnio spisującego się Stevensona. Trener Pat Fenlon podkreśla, że derby to zawsze najważniejsza batalia w sezonie i jest to istotny mecz dla dalszej dyspozycji obu zespołów w dalszej rywalizacji.

W tym sezonie obie drużyny grały ze sobą dwa razy. W lidze w pierwszym meczu padł bramkowy remis. W ostatnim czasie jednak w pucharze Szkocji lepszy był zespół Hibernian. W dzisiejszym meczu również powinni powalczyć o wygraną. Kadrowo wyglądają dużo lepiej. Poza tym wygrana przeciwko Celticowi na pewno doda im skrzydeł. Nasz typ to zwycięstwo ekipy Hibernianu.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Hibernian (DNB), 2.45 Unibet