PLH: GKS Jastrzębie vs. GKS Tychy


Przed świętami dojdzie do hitu w Polskiej Lidze Hokeja. Spodziewamy się ciekawej batalii o drugie miejsce w tabeli. GKS Jastrzębie podejmie na własnej tafli GKS Tychy. Tyszanie odrobili ostatnio stratę do swojego dzisiejszego przeciwnika i zapowiada się ciekawa walka o drugie miejsce w sezonie zasadniczym. Dzisiejszy wynik może być kluczowy.

GKS Jastrzębie to zespół, który od wielu tygodni jest vice liderem w tabeli PLH. Ostatnio jednak stracili formę i przez to przewagę nad zespołem GKSu Tychy. Dyspozycja gospodarzy to 3 porażki i 1 wygrana na ostatnie 4 mecze. Jedyne zwycięstwo odnieśli z chimerycznie spisującą sę drużyną Unii Oświęcim. Poza tym przegrywali w meczach przeciwko: Sanokowi, Cracovii Kraków, a w poprzedniej kolejce ulegli dość gładko z przeciętniakiem z Katowic. Zespół ewidentnie stracił polot.

W ostatnim starciu z GKSem Katowice w ogóle nie nawiązali walki. Jedynego gola strzelił Słodczyk, który pojawił się w odpowiednim miejscu. poza tym grali jak drużyna dużo słabsza od Katiwc, choć w rzeczywiśtości, a przynajmniej parę tygodni temu to było nie do pomyślenia! Potrzebny jest szybki sukces, bo inaczej święta będą spędzone w kiepskich nastrojach.

Zespół GKSu Tychy wrócił do świetnej formy i o dziwo dogonili zespół Jastrzębia, a było to trudne zadanie, ponieważ przewaga dzisiejszego rywala była wysoka. W tej chwili trzecia lokata i już dzisiaj mogą odskoczyć o nawet trzy punkty rywalowi. Goście w ostatnim czasie wygrali 3 mecze, a jeden przegrali. Ulegli liderowi z Sanoka i to po równej batalii - 4:5. Poza tym wygrywali przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, Cracovii Kraków oraz ostatnio dość łatwo pokonali Unię Oświęcim. 

W bardzo dobrej dyspozycji jest dwóch hokeistów. Janosz oraz Galant to świetnie prosperujący duet w napadzie. Strzelają i asystują. Poza tym zespół szuka nowych zawodników na Słowacji, którzy podpisują kontrakty. Widać, że dbają o swój zespół. Szukają nabytków ze względu na kontuzje i widać, że świetnie sobie radzą. Trener Kremen podsumował to ostatnio takimi oto słowami: (...) musieliśmy sobie radzić bez całego drugiego ataku. Szacunek dla moich zawodników, za to, że walczyli do końca i zdobyli ważne trzy punkty.

W tym sezonie już czterokrotnie spotkały się te zespoły. Aż trzy razy górą byli hokeiści przyjezdnych. Dzisiaj mają na pewno lepsze morale przed tym spotkaniem. Jednak przymus zwycięstwa i braki w zespole rywali, stawia GKS Jastrzębie jako lekkiego faworyta. Nasz typ to zwycięstwo gospodarzy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Jastrżebie (ML), 1.56 Unibet