Serie B: Ascoli vs. Grosseto


Bardzo ważny pojedynek w Serie B. Ważny dla dołu tabeli. Mecz toczy się o trzy punkty. Niemniej to gospodarze, Ascoli może jedynie się obronić. Grosseto mimo chęci to ma jedynie szanse matematyczne na utrzymanie się w tym sezonie. Ciekawy pojedynek zatem przed nami. Czy stać gospodarzy na zainkasowanie trzech oczek?

Zespół z Ascoli przed sezonem założył sobie, że się utrzymają. Niestety nie jest to łatwe zadanie do wykonania. Zajmują aktualnie osiemnaste miejsce w tabeli. To lokata, która aktualnie daje im baraże o utrzymanie, a to nie jest zadowalające miejsce. Niemniej niewiele potrzebują by wyjść z opresji, bo zaledwie jeden punkt. Zdobywanie punktów jednak sprawia im nieco problemów. W ostatnich czterech pojedynkach wywalczyli tylko jedno oczko, remisując z Juve Stabią. Kolejne mecze przegrywali. Reggina, Novara czy Empoli to ich pogromcy. Jedynie ten pierwszy zespół z niższej półki. Ascoli ma jednak silniejszą kadrę niż ich rywal i powinni to dzisiaj ukazać.

Grosseto to zespół, któremu kompletnie nie wyszedł sezon. Zgromadzili zaledwie 23 punkty i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Zespół bez werwy i z małym potencjałem. Niestety to szybko wyszło i zaczęli przegrywać seriami. Ostatnio jednak zaskakują. Na pięć spotkań wygrali aż dwa mecze - z Modeną czy z liderem (!) Sassoulo. To bardzo szokujące wyniki. Ponadto urwali też punkt Ternanie. Niemniej w ostatniej kolejce już wrócili do normy i polegli z Ceseną.

W ostatnim spotkaniu stracili jednego zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał Barba, a jest on podstawowym defensorem. Będzie to na pewno widoczne osłabienie w tej formacji. Niemniej muszą dzisiaj załatać tą dziurę, ponieważ na pewno będą dzisiaj stroną, która będzie się sporo bronić.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się wynikiem 2:1 dla Grosseto. Dzisiaj jednak wiele wskazuje, że to gospodarze wygrają. Jest motywacja i na pewno będą chcieli wykorzystać absencję w defensywie gości. Typujemy wygraną Ascoli w tej batalii.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ascoli wygra, 2.10 Unibet