Sevilla vs Benfica - 10 kluczowych statystyk

10. Sevilla i Benfica spotkały się 56 lat temu, w dwumeczu Pucharu Europy w sezonie 1957/58. Sevilla wygrała i kurs 3.30 jeśli znów wygra.

9. Benfica nie wygrała trzech ostatnich meczów (dwa remisy i porażka), co jest ich najgorszą serią od momentu kiedy awansowali do finału Ligi Europy w 2013 roku. 1.65 na Sevillę z "podpórką".

8. Benfica przegrała ostatni finał Ligi Europy z Chelsea 1-2, tracąc gola w ostatniej minucie. W tym sezonie Benfica nie straciła gola w ostatnich 10 minutach w żadnych z 14 spotkań w Europejskich Pucharach. Kurs 2.55 na wygraną Benfiki w drugiej połowie meczu.

7. Ostatnia forma Sevilli nie zachwyca - porażka, porażka, remis, porażka. Jeśli Hiszpanie nie wygrają Ligi Europy, trafiamy kurs 1.60.

6. Sevilla przegrała w niedzielę z Getafe 0-1, co oznacza, że drużyna ta w ostatnich czterech meczach zdobyła raptem 2 gole. Podopieczni Unaia Emery’ego nie strzelają gola, a wówczas trafiamy kurs 2.60.

Zobacz jak Benfica wygrywała swój pierwszy z dziesięciu finałów, wygraną 3:2 z Barceloną w finale Pucharu Europy w 1961 roku:

5. Carlos Bacca zaliczył trzeci wynik jeśli chodzi o ilość oddanych strzałów w tym sezonie LE - 14, strzelając przy tym cztery bramki. Gol Bacci otwierający wynik meczu wyceniamy na 6.75.

4. Najlepszym strzelcem Sevilli w Pucharach jest Kevin Gameiro, autor pięciu goli. Francuz strzelił tylko jednego gola w czterech ostatnich występach i 3.40 jeśli trafi dziś wieczorem.

3. Średnia goli Benfiki to 1.75 gola na mecz w Lidze Europy, podczas gdy Sevilla legitymuje się średnią 1.57. 3.85 na over 3,5 gola w dzisiejszym finale.

2. To będzie 10. europejski finał Benfiki. Ich pierwszy był w 1961 (filmik powyżej), a w dziewięciu ostatnich wygrali tylko dwukrotnie. Sevilla wygra trofeum po kursie 2.25.

1. Dwukrotni zwycięzcy Pucharu UEFA, Sevilla, oddali 149 strzałów w tym sezonie Ligi Europejskiej, więcej niż jakikolwiek inny zespół, poza Valencią (175 strzałów). 4.90 jeśli Hiszpanie strzelą bramki w obu połowach.