Charytatywnie: Skra vs Polska


Nie jest to mecz, który w normalnych warunkach nadawałby się do obstawiania, ale o samym wydarzeniu warto wspomnieć, bowiem cel jest szczytny, a podjęcie w ogóle takich działań przez PGE Skra Bełchatów jest godne podziwu, szczególnie kiedy siatkarze mają tak napięty harmonogram. Zawodnicy Skry nie narzekają, mówią, że grają dla dzieci i to jest dla nich najważniejsze.

- Cały dochód z niedzielnej imprezy zostanie przekazany na program UNICEF, który ma na celu walkę z głodem dzieci w afrykańskim Czadzie. Co 7 minut średnio w tym kraju z głodu umiera dziecko. Musimy się temu nieszczęściu przeciwstawić - mówią organizatorzy. Dochód dla UNICEF zwiększą także prowadzone w internecie licytacje m.in. koszulki FC Barcelony z autografem Leo Messiego, rakiety Jerzyka Janowicza, czy też koszulki Zofii Noceti-Klepackiej i srebrnych medalistów Ligi Mistrzów, czyli siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Licytacje podczas spotkania ma poprowadzić Miss Polski.

Sam mecz zostanie przeprowadzony według eksperymentalnych zasad. Drużyny grać będą bowiem do pięciu wygranych setów, które będą rozgrywane do 15 punktów, czyli będzie to system "najlepszy z dziewięciu setów". Dobrze, że jest on testowany podczas meczu towarzyskiego, a nie spotkaniu o jakiejś wysokiej randze (chociażby Superpucharze czy Pucharze Polski).

Jeśli chodzi o składy, to wiadomo tak naprawdę niewiele. Jak wiadomo w Skrze występuje czterech obcokrajowców (Dante Boninfante, Wytze Kooistra, Konstantin Cupković i Aleksandar Atanasijević), a reszta to Polacy, w tym kilku, którzy bardzo często grają dla reprezentacji. W Skrze ma wystąpić Zygmunt Chajzer, znany prezenter telewizyjny, który w przeszłości grał w siatkówkę zawodowo w jednym z warszawskich klubów. Wicemistrzów Polski ma wesprzeć także Jerzy Janowicz, najlepszy polski tenisista. Problem w tym, że łodzianin nigdy w siatkówkę nie grał w jakimś większym wymiarze, ale warunki fizyczne ma na tyle dobre, że powinien sobie poradzić. Pod znakiem zapytania stoi dłuższy występ tenisisty w tym meczu, bowiem jeszcze w piątek był chory i nie pojawił się na treningu.

Kto zagra dla Polski? Nie do końca wiadomo, na plakacie w koszulce Polski pojawił się Michał Winiarski, natomiast Marcin Możdżonek napisał w jednym z portali społecznościowych, że w niedzielę się kuruje. Na meczu mogą się pojawić siatkarze Asseco i Zaksy, a także Jastrzębskiego Węgla (choć tu kilku jest kontuzjowanych), gorzej z zawodnikami Politechniki i Delecty, które o godzinie 17 rozegrają swoje spotkanie w ramach Plus Ligi.

Tak naprawdę, kto by nie grał w reprezentacji Polski i w Skrze, spotkanie zapowiada się pasjonująco: ma być to po prostu rozrywka i dopiero później będzie liczyć się wynik, dlatego my typowania się nie podejmujemy.

Serdecznie jednak zapraszamy do oglądania tego spotkania, cel jest szczytny. Kurs na Skrę wynosi @1.60, natomiast na reprezentację Polski @2.00.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!