Coraz bliżej... Mundial!


Kibice piłkarscy powoli zapominają już o brazylijskich turnieju, który wyłonił najlepszą drużynę globu. Tymczasem fani siatkówki szykują się dopiero do najważniejszej imprezy w tym roku. 30 sierpnia rozpoczynają się 18. Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce!

Mecz otwarcia turnieju zaplanowany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie, dzięki czemu spotkanie to obejrzeć będzie mogła niesamowicie duża publika. Będzie to bezprecedensowa sytuacja dla sportu, który przypisany jest przecież do hal. Kolejne mecze, a zaplanowanych jest ich w sumie 102, toczyć się będą na innych obiektach – w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i wreszcie Katowicach, gdzie odbędą się m.in. mecze medalowe (mecz o 3. miejsce i finał). Impreza rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 21 września. Przez te 3 tygodnie Polska będzie więc stolicą światowej siatkówki.

Trzy poprzednie turnieje tej rangi (w latach 2002, 2006 i 2010) wygrywała Brazylia. „Canarinhos” są też jednym z głównych faworytów polskiej imprezy. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 3.25, a na miejsce na podium 1.50. Warto przypomnieć, że w 2006 roku Brazylijczycy w finale ograli Polaków. Tak samo wysoko stoją notowania Rosjan, którzy dwa ostatnie Mundiale zakończyli bez medalu i z całą pewnością teraz zechcą nawiązać do swoich złotych czasów. W grupie „Sborna” nie powinna mieć większych problemów – jej rywalami są Bułgaria, Kanada, Chiny, Egipt i Meksyk.

Wśród faworytów do medalu wymienia się także Włochów, gospodarzy poprzednich Mistrzostw Świata – 7.50 na złoto i 2.00 na miejsce w TOP3. Identycznie przedstawiają się kursy w przypadku Polski i USA. Dla biało-czerwonych będzie to najważniejsze wydarzenie od wielu lat i przed własną publicznością zespół trenera Stephana Antigi nie może sobie pozwolić na słaby występ. Całe przygotowania zostały podporządkowane sierpniowo-wrześniowemu turniejowi. M.in. dlatego Polacy dość blado wypadli w Lidze Światowej, gdzie grali rezerwowym składem. Turniej ten w tym roku wygrała wspomniana już reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Do składu Polaków po kilkuletniej przerwie wrócił Mariusz Wlazły. To on, wraz z Bartoszem Kurkiem, ma być liderem reprezentacji, od której oczekuje się tak wiele. Czy jednak nadmuchany do granic możliwości balon oczekiwań nie pęknie w zderzeniu z boiskową rzeczywistością? Trudno powiedzieć. Faktem jest, że Polacy nie powinni mieć żadnych problemów z wyjściem z pierwszej fazy grupowej, gdzie rywalizować będą z Argentyną, Serbią, Australią, Kamerunem i Wenezuelą.

Najlepsze kurs na MŚ w siatkówce znajdziecie na Unibet.pl!