Fijałek i Prudel powalczą o złoto?


W Holandii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. Ten widowiskowy sport z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze fanów i zyskuje popularność w coraz to nowych krajach. W Polsce ambasadorami tej dyscypliny stali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy należą do faworytów turnieju mężczyzn.

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej – sprawdź kursy

Na wstępie kilka słów o samej imprezie. Turniej rozegrany zostanie w aż czterech miastach Holandii – Apeldoorn, Amsterdamie, Hadze oraz Rotterdamie. Całkowita pula nagród w zawodach wynosi bagatela milion dolarów! Zwycięzcy w rywalizacji mężczyzn i kobiet otrzymają czeki w wysokości 70 tys. dolarów oraz 500 punktów w rankingu FIVB. Ponadto pary, które staną na podium automatycznie uzyskują kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro! Jest więc o co grać.

W zawodach mężczyzn faworytami nr do złota są gospodarze - Reinder Nummerdor i Christiaan Varenhors 8.00. Równie wysoko Unibet wycenia szanse Brazylijczyków – Alisona i Bruno. Kurs na triumf pary Fijałek – Prudel wynosi 10.00. W grupie Polacy spotkają się z kanadyjskim duetem Binstock/Schachter, Wenezuelczykami - Jacksonem/Fane oraz egipską parą Usama/Ayman.

Poza naszym eksportowym duetem, który popularność zyskał na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (5. miejsce), w turnieju panów zobaczymy drugą parę biało-czerwonych. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz to team, który dwa lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Starych Jabłonkach, zaszedł najdalej z Polaków! Panowie odpadli w walce o ćwierćfinał imprezy. W Holandii zmierzą się Kubańczykami Sergio/Nivaldo, duetem z Salwadoru Tato/Pepe oraz wspomnianymi już faworytami, gospodarzami - parą Nummerdor/Varenhorst. Kurs na triumf Kądzioły i Szałankiewicza w holenderskich mistrzostwach wynosi 101.00.

Wśród kobiet reprezentantkami Polski będzie jedna para, od lat nasza wiodąca siła siatkówki plażowej w damskim wydaniu – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki nie należą niestety do faworytek zawodów i ich wygrana jest wyceniana na takim samym poziomie, jak Kądzioły i Szałankiewicza – kurs 101.00. Nasze dziewczyny o wyjście z grupy powalczą z Czeszkami - Kolocovą i Slukovą, Chinkami Xue/Xia oraz Marokankami Ettayfi/Mahassine. Liczymy co najmniej na wyjście z grup Kołosińskiej i Brzostek, które w tej grupie są najwyżej notowanym duetem w rankingu FIVB.

Całe mistrzostwa obejrzeć będzie można w Unibet TV. Gorąco polecamy, bo z całą pewnością będzie na co popatrzeć!