Kolejne gładkie 3:0?


Polska reprezentacja siatkarska, gospodarz Mistrzostw Świata, jak na razie idzie jak burza. Wygrane 3:0 z Serbią i Australią rozbudziły apetyty kibiców, którzy liczą na wygranie grupy bez straty seta. Dziś powinno być łatwo, lekko i przyjemnie, bo rywalem biało-czerwonych jest Wenezuela 18.00. Mecz rozpoczyna się o godzinie 20.15, a jego areną będzie hala we Wrocławiu.

Południowoamerykański przeciwnik to zespół dużo niżej notowany w światowym rankingu – 35. miejsce przy 5. Polaków, mówi samo za siebie. Dla Wenezuelczyków już sam awans do kolejnej fazy Mistrzostw Świata będzie wielkim osiągnięciem. Jak na razie zespół z kraju ze stolicą w Caracas przegrał 0:3 z Argentyną i pokonał 3:1 grupowego „kopciuszka” – Kamerun. Polacy to jednak zupełnie inna półka.

Przed tym meczem trwają intensywne dywagacje i dyskusje czy trener Stephan Antiga powinien dać szanse gry rezerwowym. Nie powinno to w znaczący sposób obniżyć jakości gry, a tym bardziej wpłynąć na wynik. Ograni, wczuci w atmosferę Mundialu zmiennicy mogą zaś okazać się niezwykle cenni w dalszych meczach Mistrzostw. Turniej jest długi, a jeśli nasza reprezentacja chce zajść do strefy medalowej, czeka ją jeszcze mnóstwo pojedynków.

Póki co po wygranych z Serbią i Australią atmosfera wokół kadry jest znakomita. Gra układa się dobrze, a nikt nawet nie śmie wspominać o nieobecności Bartosza Kurka. Najlepszy polski siatkarz w ostatnich latach nie został uwzględniony w kadrze francuskiego trenera, ale jak na razie decyzja selekcjonera broni się, a gra siatkarzy takich jak Mika czy „odkurzony” dla Polski Wlazły jest rewelacyjna. Wygrana Polaków 3:0 w dzisiejszym meczu wyceniana jest na 1.22.

Krzysztof Ignaczak, rezerwowy libero reprezentacji podkreśla, że nastroje w drużynie są bardzo dobre. Nikt nie utyskuje na decyzje trenerów, a sam Ignaczak mówi, że skoro nie gra, nie ma zamiaru obrażać się na cały świat. „Igła” czeka na swoją szansę – być może otrzyma ją dziś. Ten utytułowany siatkarz ogłosił zresztą koniec reprezentacyjnej kariery po Mistrzostwach Świata. Czy będzie to zejście ze sceny w glorii chwały i z medalem? Oby.

Dzisiejszy mecz będzie zapewne czymś więcej niż test-mecz dla naszych zawodników, ale trudno nazywać to jeszcze rywalizacją na najwyższym poziomie. Czy Antiga zdecyduje się na „przegląd kadr” czy też nie – w obu wypadkach kibice mają prawo wymagać szybkie 3:0. Under 125,5 punktów w meczu wyceniamy na 2.50!

Polecamy naszą ofertę na MŚ w siatkówce!