Orlen Liga: Aluprof vs Muszynianka


BKS Aluprof Bielsko-Biała przeorganizował się po poprzednim sezonie. Zmienił się trener (jest nim teraz Mirosław Zawieracz, który przez większą część poprzedniego sezonu trenował PTPS Piła), a także większa część składu. Z zespołu odeszła Ewelina Sieczka do Impelu Wrocław, Joanna Wołosz do Yamamay Busto Arsizio, Agata Sawicka do Chemika Police. Karierę zakończyła Milada Bergrova, na urlop macierzyński poszła Gabriela Wojtowicz, a Elisa Cella poszukuje klubu.

Aluprof rozegrał pięciosetówkę z Łodzią, ale potem już było lepiej - cztery sety z Pałacem Bydgoszcz i rozbicie Siódemki SK Bank Legionovii Legionowo. W Bielsku najlepiej dotychczas spisywały się Heike Beier, Helena Horka oraz Małgorzata Lis (punktowo). Drużyny nie oszczędzają kontuzje, ale trzon zespołu pozostaje zdrowy. Ostatnie dwa mecze w kratkę, czyli najpierw porażka z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, a następnie zwycięstwo z Muszynianką. Chemik dla bielszczanek był już jednak zdecydowanie za mocny, podobnie jak Impel Wrocław. W rundzie rewanżowej bielszczanki grają w kratkę: pokonały Łódź, by przegrać z Legionowią, Atomem i znów wygrać z Dąbrową.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, następnie pokonała Legionovię, przegrała z Atomem, a potem znów pokonała Dąbrowę Górniczą i przegrała z Chemikiem Police. Następnie Mineralne poległy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i po długim horrorze, który skończył się blisko o północy, przegrały we wrocławskiej hali Orbita z Impelkami. Z Piłą wygrać się udało, ale w Łodzi nadeszła już porażka. Następnie Mineralne awansowały do kolejnej rundy Pucharu CEV i w lidze pokonały Legionovię i Pałac Bydgoszcz.

Nasz typ: zwycięstwo bielszczanek @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!