Orlen Liga: Atom vs Budowlani


BeefMaster Budowlani Łódź po dwóch latach przerwy zyskał nowego tytularnego sponsora (wcześniej była nim Organika). Skład również został mocno pozmieniany, ze stanowiska trenera ustąpił Maciej Kosmol, a zastąpił go Adam Grabowski.

Łodzianki na początku głównie zmagały się nie z przeciwnikami, ale z problemami wewnątrz drużyny. Niespodziewanie  łodzianki wygrały z Dąbrową Górniczą i awansowały na 4. miejsce w tabeli, po I rundzie ostatecznie zajęły 5. pozycję, ale na koniec całego sezonu zasadniczego były już siódme. 

Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Sopocianki przegrał w I rundzie, bowiem mierzył się z Chemikiem Police, czyli największym potentatem ligi. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i wtedy o grze Atomu nie można było powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Kolejne mecze były już jednak dobre, zwycięstwo w czterech setach z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą oraz z Muszyną na wyjeździe, to wyniki z pewnością pozytywne. Momentem przełomowym dla mistrza Polski może być zwycięstwo w hali AWF-u Gdańsk z Chemikiem Police w spotkaniu rewanżowym. Sopocianki pokazały wolę walki i przede wszystkim kawał dobrej siatkówki.

Ostatecznie Atom zajął drugie miejsce tuż za Chemikiem i tak właśnie trafił na zespół z Łodzi. Zdecydowanymi faworytkami są Atomówki (@1.05), ale ponieważ Julia Szeluchina nie zagra już do końca sezonu, a w zespole z Łodzi większość jest już zdrowa, Beef Master Budowlani mogą się pokusić o niespodziankę i wygranie seta (@2.00).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!