Orlen Liga: Atom vs Pałac


Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Atom Trefl Sopot przegrał w I rundzie, bowiem mierzył się z Chemikiem Police, czyli największym potentatem ligi. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i wtedy o grze Atomu nie można było powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Kolejne mecze były już jednak dobre, zwycięstwo w czterech setach z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą oraz z Muszyną na wyjeździe, to wyniki z pewnością pozytywne. Ostatnie starcie sopocianek w Łodzi było na dobrym poziomie, MVP została Izabela Bełcik i z pewnością można wyróżnić Zuzę Efimienko.

Pałac Bydgoszcz zdecydowanie osłabił się po poprzednim sezonie, oddając Rachael Adams, Annę Grejman, Emilię Muchę, Justynę Sosnowską czy Magdalenę Mazurek. Powróciły Katarzyna Wysocka, Agata Karczmarzewska-Pura, Jana Sawoczkina, dosżły także Tamara Kaliszuk czy Monika Naczk.

Pałacanki przegrały kolejno z Muszynianką, Aluprofem, Impelem, następnie zdobyły pierwsze punkty w lidze, pokonując Piłę, a potem znów przegraly z Budowlanymi i Chemikiem Police. Wywalczony set z naszpikowanym gwiazdami beniaminkiem powinien uskrzydlić pałacanki, te jednak przegrały w ważnym meczu z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo.

Nasz typ:Atom z handicapem -1.5 seta @1.35

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!