Orlen Liga: AZS Białystok vs Muszynianka


Postawmy sprawę jasno: AZS Metal-Fach Białystok nie ma absolutnie żadnych szans na pokonanie Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Jest to na tyle pewne, że Unibet... nie wystawił kursów na zwycięstwo wicemistrza Polski.

U Mineralnych wszystko w porządku oprócz odpadnięcia z Ligi Mistrzyń. W Pucharze CEV Mineralne pokonały dwukrotnie Aluprof, wcześniej także w Orlen Lidze. Jedyne dwie porażki w polskiej lidze podopieczne Bogdana Serwińskiego poniosły z PTPS-em Piła i właśnie z Aluprofem. W obu przypadkach za porażki się zrewanżowały i niemal pewne jest zakończenie rundy zasadniczej na tronie. Siatkarki nie narzekają na żadne urazy, Valentina Serena trzyma rozegranie na dobrym poziomie, a Sanja Popović rozegrała się już całkiem nieźle. Na razie jest dobrze na krajowym podwórku, ciężej może być w półfinale CEV z Omskiem.

O problemach z tego sezonu w Białymstoku możnaby już napisać książkę. Najpierw uciekły dwie Trynidadki. Nagle... nie mówiąc nic nikomu, na dzień przed dość ważnym meczem. To był spory cios dla zespołu, bowiem akurat te zawodniczki wnosiły dużo do gry, były skuteczne w ataku, a ich determinacja i specyfika (były głośne, skoczne i wszędzie ich było pełno) pozwoliły w lidze punktować.

Okazało się, że AZS ma problemy finansowe, zawodniczki nie mają wypłacanych pensji, hala jest niepewna. Następnie zwolnił się trener Czesław Tobolski, rozwiązano kontrakt z Edytą Rzenno, która miała problemy zdrowotne, a tuż po meczu z Chimikiem Jużnyj, z Białegostoku uciekły dwie kolejne (i ostatnie) Trynidadki: Krystle Esdelle i Rheezy Grant.

Po przegranym meczu z Budowlanymi Łódź, białostoczanki nie straciły jeszcze wiary w utrzymanie się w Orlen Lidze. Choć dziewczyn w składzie jest tylko siedem na czele z Natalią Kurnikowską, siatkarki podejmą walkę i... zapowiadają, że będzie lepiej.

Na pewno ich determinacja będzie ważna przeciwko Mineralnym, bo zapewne trener Serwiński da odpocząć kluczowym zawodniczkom. Ale z młodziutkimi siatkarkami z Podlasia poradzą sobie Rousseaux, Gajgał-Anioł czy Kasprzak, wspomagane Pauliną Maj.

Odbierz swoją szansę na ubezpieczony zakład w 3 krokach. To proste, 1-2-3 i oddajemy do 123 zł w cashbacku!

Nasz typ: poniżej 125.5 punktów w meczu @2.20