Orlen Liga: BKS Aluprof - Siódemka Legionowo


BKS Aluprof Bielsko-Biała spisuje się ostatnio nadspodziewanie dobrze. O ile można było się spodziewać dobrych wyników drużyny z Bielska-Białej, to chyba AŻ TAKICH rezultatów nie oczekiwano. BKS jak dotychczas odniósł tylko jedną porażkę - z Atomem Trefl Sopot  (lub jak kto woli - z Rachel Rourke). Dwie Czeszki, Włoszka i grupka Polek, sieją spustoszenie w OrlenLidze, nie pozwoliły dojść do głosu Muszyniance, a w ostatniej kolejce wywalczyły także komplet punktów z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą na wyjeździe.

O sile zespołu z Bielska Białej świadczy przede wszystkim dobre zgranie. Jeśli spojrzeć na statystyki, to nie są one nadzwyczajne, nawet w tych wygranych meczach, zdarza się słabsze przyjęcie czy skuteczność w ataku. Dziewczyny jednak świetnie się rozumieją i dogadują. Agata Sawicka, Ewelina Sieczka i Joanna Wołosz to reprezentantki kraju, dochodzą dwie Czeszki: Milada Bergrova (dysponująca dużą siłą) oraz Helena Horka, a także Włoszka Elisa Cella. Jak okazuje się, to skład niemal idealny, a do tego dochodzi utalentowana Sylwia Pelc czy młodziutka Koleta Łyszkiewicz, która w tym sezonie wywalczyła nawet tytuł MVP.

Legionovia (jeszcze) nie ma wielkich gwiazd w swoim składzie, ale dziewczyny są pracowite, ambitne i jak dotychczas - wystarczyło to na zwycięstwa z Pałacem Bydgoszcz i Budowlanymi Łódź. Na BKS Aluprof Bielsko-Biała może nie wystarczyć, ale kiedyś i bielszczanki muszą się potknąć. W ostatnim spotkaniu MVP została Kristyna Michailenko, ale dobrze grały też Anna Sołodkowicz oraz Małgorzata Skorupa, a także Kinga Bąk, która zanotowała cztery bloki.

Beniaminek szykuje zmiany w swoim składzie, mówi się, że do zespołu dołączy Magdalena Saad, występująca w Lokomotivie Baku. Ponoć to nie jedyny transfer, ale rozmowy jeszcze trwają. Legionovia wprowadza świeżość do Orlen Ligi, a widać, że w Legionowie to się przyjmuje, bowiem kibice szczelnie wypełniają halę.

Tym razem siatkarki z Legionowa nie będą mogły liczyć na całkowicie swoje trybuny. BKS ma swój klub kibica, który jest bardzo głośny, napędza grę Aluprofu i dziewczyny same mówią, że bardzo im to pomaga.

Nasz typ: powyżej 130.5 punktów w meczu @1.72


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!