Orlen Liga: BKS vs MKS Dąbrowa


Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny.

Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. Potem było jeszcze gorzej, z PGNiG Piła zakończył się mecz w tie breaku, ale styl pozostawał wiele do życzenia, natomiast porażka z Beef Master Budowlanymi Łódź okazała się totalnym blamażem. Waldemar Kawka ustąpił miejsca nowemu trenerowi, którym został Włoch - Nicola Negro.

Forma się lekko ustabilizowała, a gra poprawiła, zespoły wyżej notowane stanowiły barierę nie do pokonania dla MKS-u. Tylko Atom Trefl Sopot przegrał w hali przy Alei Róż. W Pucharze Polski dąbrowianki zanotowały półfinał, przegrywając z Muszyną.

BKS Aluprof Bielsko-Biała przeorganizował się po poprzednim sezonie. Zmienił się trener (jest nim teraz Mirosław Zawieracz, który przez większą część poprzedniego sezonu trenował PTPS Piła), a także większa część składu.

Ostatnie mecze w fazie zasadniczej Aluprofu - w kratkę, ale z drugiej strony - zespół ten wielokrotnie pokazywal swój potencjał. Najważniejszym atutem zespołu jest szeroka ławka i równy poziom siatkarek na każdej pozycji. Jeśli jedna z dziewczyn ma słabszy dzień, to nic nie szkodzi, bo zawsze może wejść druga. Bielszczanki nieco pechowo (a może nie?) odpadły z Pucharu CEV, pozostało skupić się na Orlen Lidze.

Faworytkami są zawodniczki z Dąbrowy Górniczej (@1.72), ale wielką niespodzianką nie będzie, jeżeli wygra BKS Aluprof (@2.00). Przeczucie mówi jednak, że w meczu padnie poniżej 181 punktów (@1.90).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!