Orlen Liga: Budowlani vs Impel


Impel Wrocław mógł być czarnym koniem, który ewentualnie mógłby się do Top 4 dobić. Imponujący skład wrocławianek: Kim Staelens, Milena Rosner czy Bogumiła Pyziołek (siostra Anny Werblińskiej), a do tego jeszcze kilka ciekawych siatkarek i wydawało się, że to będzie czarny koń rozgrywek.

Choć Impel przegrał na inauguracje, czekano na wielkie zwycięstwa, tymczasem klub z Dolnego Śląska okupował dół tabeli, słabszy był tylko AZS Metal-Fach Białystok. W końcu stało się, zwolniono Holenderkę, która swoje najlepsze lata mimo wszystko ma już za sobą. Na rozegranie pozyskano Maję Ognjenović, która świetnie wkomponowała się w drużynę i jej transfer okazał się strzałem w dziesiątkę! Ostatecznie wrocławianki uciekły ze strefy spadkowej i wciąż mogły być czarnym koniem tego sezonu, dopóki nie trafiły na Dąbrowe w ćwierćfinałach. Impelanki ostatecznie uporały się z rywalkami tylko raz, w trzech kolejnych meczach schodziły z boiska jako pokonane.

Budowlane w sezonie zasadniczym zajęły 6. miejsce, ale z dużą przewagą nad Wrocławiem. Radziły sobie w kratkę - raz lepiej, raz gorzej. Przegrywały z Legionovią, by później np. pokonać Aluprof. Ostatecznie nie udało im się wywalczyć awansu do półfinału. Trochę przez problemy zdrowotne, a trochę na własne życzenie - przegrały z bielszczankami. Gorzej spisuje się świetnie wcześniej punktująca Magdalena Piątek i ciężar spada na Dorotę Ściurkę.

MVP sobotniego meczu została Bogumiła Pyziołek, która wywalczyła 19 punktów i dobrze spisywała się w przyjęciu, gdzie odnotowała 60 procent pozytywnego odbioru (najwięcej z całej drużyny). Drużyna z Łodzi była nieskuteczna w ataku, ale znów nie zawiodła Sylwia Pycia, która zanotowała 15 punktów, z czego dziewięć zdobyła blokiem.

Przegrana drużyna zakończy sezon, natomiast zwyciężczynie zagrają już bezpośrednio o 5. miejsce z PTPS-em Piła lub Pałacem Bydgoszcz.

Dotychczas zawsze górą były gospodynie, więc jeśli powtórzy się to w środę w łódzkiej Atlas Arenie, to kibice będą mogli wspierać swoje zespoły jeszcze w czwartek. Stawiamy, że tak własnie się stanie, łodzinaki przedłużą swój byt w Orlen Lidze.

Nasz typ: Budowlani z handicapem +1.5 seta @1.72

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!