Orlen Liga: Budowlani vs Legionovia


BeefMaster Budowlani Łódź po dwóch latach przerwy zyskał nowego tytularnego sponsora (wcześniej była nim Organika). Skład również został mocno pozmieniany, ze stanowiska trenera ustąpił Maciej Kosmol, który miał być drugim trenerem kadry, ale ostatecznie trenuje Legionovię. Do Łodzi dołączyły Ewa Cabajewska, z AZS-u Białystok, Martyna Grajber, zdolna 18-latka. Oprócz tego dwie zawodniczki z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza - Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa (została kapitanem). Po roku przerwy powróci Anita Kwiatkowska, a wraz z nią z Sopotu przybyła Noris Cabrera. Dołączyły także wysoka Tabi Love z Kanady oraz Ukrainka Olga Tracz.

Beef Master Budowlani Łódź na początku głównie zmagały się nie z przeciwnikami, ale z problemami wewnątrz drużyny. Po niezłym meczu z Aluprofem na wyjeździe, gdzie łodzianki urwały punkt rywalkom, kontuzji na treningu przed meczem z Impelem Wrocław doznała Dorota Ściurka i cały plan legł w gruzach. Porażka była dotkliwa. Łodzianki zrehabilitowały się (bez Pyci, Ściurki i z kontuzjowaną Sikorską, która jednak grała) w Pile, ale styl był kiepski. Potem przyszło jeszcze zwycięstwo nad Pałacem oraz z Siódemką, a także przeciętny mecz z Atomem Treflem Sopot. Niespodziewanie wygrały z Dąbrową Górniczą i awansowały na 4. miejsce w tabeli, po I rundzie ostatecznie zajęły 5. pozycję. Łodzianki grają ostatnio nieźle i w miarę równo.

Skład zespołu z Legionowa na papierze wygląda obiecująco. Magdalena Saad na libero i przede wszystkim nowe zawodniczki, dwie Serbki: Tamara Rakić, Olga Raonić, ale także Berenika Tomsia. Oprócz tego Anna Rybaczewski oraz Amerykanka Lauren Barfield. W składzie pozostały także m.in. Anna Sołodkowicz, Kinga Bąk oraz Marta Łukaszewska.

Legionovia na początku sezonu miała problemy z zapunktowaniem w jakimkolwiek meczu. Tie break z Muszynianką nie jest największym wyczynem, szczególnie po blamażach w Dąbrowie Górniczej i Bielsku-Białej. Warto jednak zauważyć, że Legionovia u siebie gra dużo lepiej, o ile nie w przypadku każdej drużynie można mówić o atucie boiska, tu jest to ważna sprawa. Po zwycięstwie nad Impelem Wrocław, Legionovia poległa z PGNiG Piła i Beef Master Budowlanymi Łódź. Udało się te niepowodzenia odbić zwycięstwem w Bydgoszczy, ale z pewnością nie było to najbardziej przekonujące zwycięstwo. W Policach z beniaminkiem udało się legionowiankom urwać seta, ale o punkcie nie było już mowy; podobnie było z Tauronem MKS na własnym parkiecie. Ostatnim dobrym meczem był przedświąteczny z Aluprofem we własnej hali.

Faworytkami są gospodynie i choć zapewne nie skończy się na trzech setach, to łodzianki powinny wyjść zwycięsko z tej potyczki.

Nasz typ: poniżej 180.5 punktów @1.60

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!