Orlen Liga: Budowlani vs Muszyna


BeefMaster Budowlani Łódź po dwóch latach przerwy zyskał nowego tytularnego sponsora (wcześniej była nim Organika). Skład również został mocno pozmieniany, ze stanowiska trenera ustąpił Maciej Kosmol, który miał być drugim trenerem kadry, ale ostatecznie trenuje Legionovię. Można mieć żal do Kosmola, ale w jego miejsce pozyskano Adama Grabowskiego, twórcę sukcesu Atomu Trefl Sopot. Z zespołem pożegnały się Courtney Thompson i Paola Ampudia (obie szukają klubu), a także Marta Wójcik, która pozostanie w kraju oraz Magdalena Piątek i Dominika Golec, które zasilą szeregi Muszynianki.

Do Łodzi dołączyły Ewa Cabajewska, z AZS-u Białystok, Martyna Grajber, zdolna 18-latka. Oprócz tego dwie zawodniczki z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza - Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa (została kapitanem). Po roku przerwy powróci Anita Kwiatkowska, a wraz z nią z Sopotu przybyła Noris Cabrera. Dołączyły także wysoka Tabi Love z Kanady oraz Ukrainka Olha Tracz (grała w Olympiakosie Pireus).

Beef Master Budowlani Łódź na początku głównie zmagały się nie z przeciwnikami, ale z problemami wewnątrz drużyny. Po niezłym meczu z Aluprofem na wyjeździe, gdzie łodzianki urwały punkt rywalkom, kontuzji na treningu przed meczem z Impelem Wrocław doznała Dorota Ściurka i cały plan legł w gruzach. Porażka była dotkliwa. Łodzianki zrehabilitowały się (bez Pyci, Ściurki i z kontuzjowaną Sikorską, która jednak grała) w Pile, ale styl był kiepski. Potem przyszło jeszcze zwycięstwo nad Pałacem oraz z Siódemką, a także przeciętny mecz z Atomem Treflem Sopot. Niespodziewanie wygrały z Dąbrową Górniczą i awansowały na 4. miejsce w tabeli.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS to klub o zdecydowanie najdłuższej nazwie w lidze. W przeciwieństwie do Legionovii, zespół stracił duże finanse, które przed rokiem włożyli w drużynę sponsorzy. Dopiero III miejsce i tylko zwycięstwo w Pucharze CEV, nie zatrzymało sponsorów i czołowych zawodniczek.

Odeszły: Sanja Popović, Valentina Serena, Helene Rousseaux oraz cała grupa Polek - Eleonora Dziękiewicz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł, Kinga Kasprzak oraz Anna Kaczmar. Doszły m.in. Magdalena Mazurek, Ivana Plchotova, Dominika Golec, Magdalena Piątek, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha oraz Karolina Różycka. Pozostały po poprzednim sezonie Paulina Maj i Aleksandra Jagieło.

W pierwszej kolejce Muszynianka rozgromiła Pałac Bydgoszcz, następnie pokonała Legionovię, przegrała z Atomem, a potem znów pokonała Dąbrowę Górniczą i przegrała z Chemikiem Police. Następnie Mineralne poległy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i po długim horrorze, który skończył się blisko o północy, przegrały we wrocławskiej hali Orbita z Impelkami. Z Piłą wygrać się udało, ale w Łodzi tak kolorowo być nie musi. Będzie to spotkanie byłych siatkarek z nowymi zawodniczkami Budowlanych, powrócą m.in. Kosek, Golec czy Piątek, ale także uwielbiana przez kibiców Wojcieska.

Nasz typ:powyżej 180.5 punktów @1.90

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!